Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Panel betonba ütvefúróval...

Panel betonba ütvefúróval hogyan lehet elkezdeni pontosan a fúrást?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon sokszor volt, hogy mm pontosan kellett volna kábé a tiplit elhelyezni, de nagyjából fél-egy centivel odébb ment mindig a luyk, mert kezdésnél nem tudom sehogy ott tartani. Van valami módszer?

2023. aug. 27. 11:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az előpontozás segíthet. Egy acél pontozóval és kalapáccsal, esetleg egy kisebb teljesítményű fúrógéppel, ami nem ütvefúró egy kis gödröt kell kialakítani a furat helyén a betonfelületen.
2023. aug. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előző írta, kis fészket alakíts ki mielőtt nyomni kezded.

Jó támpontot ad, és segíti az időben elvégzett korrigálást, ha a fúrás helyét nem ponttal, hanem kereszttel rajzolod elő. A fúrás megkezdésével így nem semmisül meg a jel, azonnal feltűnik, ha valamerre oldalazni kezd a fúró.

2023. aug. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha veszel egy háromélű kézi falfúrót, akkor azt kalapáccsal pontozóként használhatod előkészítésként.
2023. aug. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ázkapcsolod sima fúrásra a gépet, óvatosan megfurodnkei úgy a feszket, mikor már a glett fogja akkor jól nekifekszel, hogy kicsit kotorjon a betonban is.

Ezután bekapcsolod az ütést, és naaaagyon óvatosan kis fordulaton megfúrod az első 2 cm-t, utána már lehet neki küldeni

2023. aug. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ja es a #2 által javasolt kereszt nagyon fontos. legalább 3-3 cm-t logjon ki mind a 4 irányba, mert mikor lepattan a glettből akkor is tudod még merre kell korrigálni.
2023. aug. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tiplizni pici sds gép kell. Sokan nekimennek a betonnak 4-5 joule-os gépekkel, vagy még nagyobbal úgy hogy csak egy 6-os vagy 8-as tiplit akarnak befúrni. Persze hogy elmegy a furat. Ha sokat kell pontosan tiplizned szerezz be egy 1 joule-os gépet, könnyű, sokkal kezesebb mint a nagyobbak, nem megy el a furat. Az előfúrás ütés nélkül betonban szerintem nem jó, pont hogy az fogja elvinni a furatot, mert ha ütés nélkül fúró funkcióval nekimész, a fúróhegynél nagyobb felületen megkapargatja a betont.

1 joule-os gép, egyből mehet ütve, nem kell előfúrni, pontozni, stb.

2023. aug. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6: nekem a 1.5J géppel is nagyon óvatoskodnom kell az elején, nem is csak a furat pozícionalasa miatt, hanem hogy ne üssön le egy fél tenyérnyi betont a furat körül. És ez 10-es furatra is ugyanúgy igaz, mi t 6-osra.

Nekem az ütés nélküli előfúras bevált, regóta így fúrok panelban, mm pontos.

2023. aug. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Előpontozás, ha megy, de az is sokat segít, ha a fúrót erősen a falhoz nyomod, így az "ütés" első előremozdulását kiküszöbölöd, amikor megindítod a fúrást. Másrészt előfursz egy keveset sima fúrással, ütés nélkül
2023. aug. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát én próbáltam az előpontozást, a féltenyérnyi beton leszakadása is ismerős. 1J-os gépet viszont nem ismerek, mondanátok egy márkát?
2023. aug. 31. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!