Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Régi Tomos kétütemű szivattyúk...

Régi Tomos kétütemű szivattyúknál ez valami típushiba vagy az üzemanyaggal lehet baj?

Figyelt kérdés

Telekszomszédoknál többnél is ilyen régi vízszivattyú van a telkeken, idén kettőnek is csapágyas lett. 1:40 keveréket használnak bele, de szerintem ez kicsit híg ilyen régi gépekbe.

Mit gondoltok erről? Lehet hogy az üzemanyaggal/olajjal volt gond vagy egyszerűen csak bedöglöttek mert régiek?

Amúgy találtam erről egy fórumot is, de azért kíváncsi lennék ki járt már így: [link]



2023. szept. 6. 09:39
 1/2 anonim ***** válasza:
A (régi) kétütemű motoroknak az őlmozatlan benzin tett be igazából. Ezek is úgy lettek fejlesztve hogy az ólom jótékony hatását kihasználja. Akkoriban nem volt még nicasil henger sem csakLegjobb esetben azt szoktam csinálni
2023. szept. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
szóval azt szoktam csinálni hogy láncfűrészhez való zöld mannol keverékkel használom mert abban van molibdén diszulfid ami helyettesíti ezt a pozitív hatást vagy fimolt kell venni. A régi thomosokban ráadásul felül bronzcsapágyazás van ami minden esetben 1:33 keveréket igényel, bármilyen prémium 2T olajat használunk.
2023. szept. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!