Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ki hová teszi a fémhulladékot?

Ki hová teszi a fémhulladékot?

Figyelt kérdés
Az új rendszerben, magánembertől már nem veszik át a MÉH telepek. Kicsit pakoltam és van 4-5 mázsa selejt villanymotortól kezdve zártszelvénydarabok, alu tejeskannától minden. Ezeket akkor az új rendszerben erdőbe, árokpartra, szántóföldre, vagy hová lehet tenni?
2023. szept. 12. 10:21
 1/8 anonim ***** válasza:
32%

Én úgy olvastam valahol, hogy átveszik, de nyilván csak reális mennyiségben, tehát ami bontásból származik. Pl lecserélem a fém fűtéscsöveket ötrétegűre, akkor azt átveszik.

4-5mázsa az inkább lomizásból jön össze, vagy 30 éven át gyűjtötted.

2023. szept. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Le lehet adni, csak jóval kevesebb helyen, mint korábban. Amúgy egyre többen szerződnek le az új rendszerben is, úgyhogy fél év múlva a közeledben is biztos lesz átvevő.
2023. szept. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk az autóalkatrészeket nem veszik át csak NAV engedéllyel és akkor is csak 12 Ft/kg áron. De ezt olyan szinten, hogy egy féktárcsát vagy rugót sem lehet leadni. A többit lakossági hulladékként átveszik.
2023. szept. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vannak, akik elviszik ingyen. Hirdetik is magukat.
2023. szept. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
1/4 Gondolod te. 10x10-es műhely, ugyan ilyen méretű pince, plusz kertben is van. Nagyon szétnéznék lenne akár 20 mázsa is. De talán a legolcsóbb, mint az ismerős csinálta, 3 órára bobcet és elásatta a kertbe.
2023. szept. 12. 12:02
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát jó nagy hülye aki a saját telkén elássa a szemetet!
2023. szept. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
26%
Hát pedig ebben a mocskos Fideszes rendszerben talán tényleg az elásás a legjobb. Ott nem tudnak belekötni, mert nem látják. Útban sem lesz. Aztán majd ha észhez térnek és mégis átveszik, akkor jól ki lehet ásni. Az értéke is jól felmegy az évek során.
2023. szept. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én nem dobok ki semmit ami fémből van, amit lehet felhasználok, kisebb zártszelvény és lemezdarabokat is, meg ugye maradék anyag is egyszer majd hátha jó lesz valamire.

Majd eljön az az idő is, amikor jobban becsülik majd a vashulladékot és a MÉH telepen nem bagóért akarják átvenni... Mert most ugyanannyiér veszik át mint 10 éve, ha egyáltalán átveszik.

2023. szept. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!