Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Régiház, gipszkarton fal,...

Régiház, gipszkarton fal, kivitelezhetetlen volt vakolás, bármi. A szaki a fal és a gipszkarton között semmi féle szigetelést nem rakot. Utólag gipszkartonra teszek belsőleg szigetelést az működni fog?se szét szedni, se külső szigetelés nem lehet.

Figyelt kérdés

2023. szept. 20. 07:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha nem nagyon nagy a terület, akkor fúrhatsz rá lukakat és telenyomhatod pur habbal. Persze onnantól kezdve ha bele kellene nyúlni, akkor csak az egész bontásával menne.

Esetleg lehetne nézni még ezeket a fújható egyéb szigeteléseket is, de nem biztos, h ér annyit.

2023. szept. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a gipszkartonra hogy teszel belsőleg szigetelést?...mint előttem írták, purhabot fújsz be?
2023. szept. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Eslő vagyok, én válaszolok. Nyilván a belső szigetelés a falon belülre vonatkozik, pl polisztirolt nyom rá. Aztán mit csinál vele nem tudom.
2023. szept. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A belső hőszigeteléssel több komoly gond is van. Az egyik, hogy maga a fal így hőszigetelésen kívül kerül, hideg lesz. A fagy jobban átjárja, ha még nedves is, nem tesz neki jót.

A másik, hogy tökéletes párazárás kell, különben a benti magasabb páratartalom a hideg falban lecsapódik, nedvesíti azt. Vályog össze is tud ettől roskadni. A harmadik, hogy ezzel elveszíted a fal hőtároló képességét: nyáron éjjel szellőztetve lehűtjük a lakást, nappal meg nem szellőztetünk, így klíma nélkül is ki lehet bírni általában. De ha elszigeteled magad a fal tömegétől, a ház faházhoz válik hasonlatossá hőtárolás szempontjából. A negyedik, hogy külső fal lehűlése a becsatlakozó oldalfalakat, a plafont és a padlót is visszahűti egy 10-20 centis sávban, és ott penészedni fog. Ha csinálsz neki "gallért" ez megoldható, de esztétikailag fura.

2023. szept. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 mindentudó99 ***** válasza:
Miért nem lehetett bevakolni? Miért kivitelezhetetlen egy vakolás? Vályog?
2023. szept. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A gipszkartont le kell bontani, mert így mögötte be fog penészesedni minden. Főleg ha belűlről beszigeteled!
2023. szept. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!