Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért lett ekkora divat a...

Miért lett ekkora divat a gipszkartonozás?

Figyelt kérdés
Miért jobb gipszkartonozni mint vakolni? Nagyon elterjedt a gipszkarton de én nem szeretem mert elbújnak mögötte a bogarak.

2023. jún. 17. 13:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Mert egyszerűbb, könnyebb, pontosabb (a sík az sík, az egyenes az egyenes, a derékszög is nagyobb valószínűséggel megvan), tisztább, gyorsabb. Lehet, hogy olcsóbb is, azt nem tudom.

Külső falat én sem gipszkartonoznék, a penész is szívesen elbújik mögötte.

2023. jún. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A gipszkarton előnyeinek nagyrésze abból következik, hogy sokkal "hülyebiztosabb" mint a vakolás, így a mai helyzetben (ahol még a kókler munkaerőt is lasszóval kell fogni) kevésbé lehet melléfogni vele.
2023. jún. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Tisztább, gyorsabb, pontosabb, egyszerűbb munka. És nincs száradási, várakozási idő, felrakás után azonnal glettelhető. Mindezek ellenére én sem vagyok oda érte. Irodákban elmegy, de lakótérben nekem nem jön be a falak dobozhatása miatt.
2023. jún. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A bogarak nem tudnak bebújni mögé, ha szakszerűen van megcsinálva.


A vakolással semmi baj nincs. Viszont drágább (a munkadíj) , lassabb, tovább szárad, és az esetek 99%ban nem lesz olyan sík, mimt a gipszkarton.

De ha az tetszik, olyat csináltass. Mindenkinek olyan háza legyen, amilyet szeret.

2023. jún. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

Kb tényleg bárki fel tudja csapni a falra.

Én sem szeretem. Miért vegyek el még az életteremből? Ha mögötte légrés van, akkor meg a fal sem melegszik fel, hidegebb lesz a szoba.

2023. jún. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Azon felül amit sokan írtak, bizonys mértékig alkalmas kábelek/vezetékek eltakarásáa, így plusz vésést és visszajavítást lehet megspórolni.

Amit viszont sokan elfelejtenek, az a helyszükséglet. Nem tűnik soknak az az 1-2-3 centi amivel a gipszkarton (plusz váz) vastagabb egy belső vakolatnál. De ha a saját példámból indulok ki, egy 120 nm-es házban (csak a főfalak gipszkartonozásával számolva) ez másfél négyzetmétert venne el. Ha ezt hipotetikusan felszorzom egy átlagos négyzetméter árral, valószínű hogy minuszos lenne a vége, még az alacsonyabb költség mellett is.

2023. jún. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Pl nálunk olyan szar minőségű a fal hogy vakolhatnam 1 évig, akkor sem lenne csúcs szuper. Így marad a gipszkarton. Gyors, olcsó, és tartós is.
2023. jún. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2023. jún. 17. 20:22
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem kell vázra sem tenni,mehet ragasztóval egyből a téglára, és akkor nem vesz el több területet a helyiségekből mint a vakolat.
2023. jún. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
71%
Így van, lehet ragasztani. Előtétfalat ott alkalmaznak, ahol maga a fal nem alkalmas a gipszkarton közvetlen fogadására. Hogy elterjedt lett, annak ez az oka, hogy gyorsan elkészül és nincs száradási idő. Tehát mindkettőre az idő a magyarázat, az idő meg pénz, és egyébként az idővel általában maga a tulajdonos nem áll békében, a melós igen, hisz az idő az pénz, és pénzből él, ahogy mindenki. Igény az van, készüljön el minél előbb és legyen minél olcsóbb. No most minél olcsóbb és minél előbb úgy tud lenni, ha ilyen megoldásokhoz folyamodunk. Azt meg hagyjuk, hogy nem lesz egyenes egy fal vakolva, ezt hülyeség felhozni, mert lehet, hogy sok hitvány munka bír készülni, ezt én értem, de ne szerepeljen már ez viszonyításban, hogy a karton egyenes, a vakolás meg nem, mert a vakolás is egyenes, tükör bír lenni, ha azt jó szakember csinálja és egyébként a gipszkartont is lehet ferdén ragasztani a falra, sőt lehet vázat is ferdén építeni és ennek okán azon is ferde lesz a karton... Mitől ne? Hogy volna már "hülyebiztos"? Mindent ellehet cseszni! Mindent!
2023. jún. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!