Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A központi fütés gázkazánját...

A központi fütés gázkazánját miért kell külön áramvezetékre kötni?

Figyelt kérdés
Egy indukciós sütőlapot, vagy nagy teljesítményü villanybojlert megértem, hogy külön kell kötni, mert sok áramot fogyasztanak, és elégetheti a gagyi vékony hosszabbítót. Na de a gázkazánt miért? Szerintem ott jelentéktelen az áramfogyasztás, de akkor miért nem szabad például simán egy hosszabítóba dugni, a kenyérpirító mellé?

2023. okt. 5. 13:16
 1/10 A kérdező kommentje:
Jelenleg pont csak egy hosszabítóba van dugva, de a szaki, aki beszerelte, azt mondta, hogy ez nem maradhat így télire, és mindenképp külön vezeték kell neki, a biztosíték táblától.
2023. okt. 5. 13:30
 2/10 mindentudó99 ***** válasza:
51%
Fogalmam sincs. Nálam egy sima konektorba lett bedugva. Hivatalosan csináltattam mindent pár éve.
2023. okt. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A gond, hogy a biztosítéktábla a kazántól 16 méterre van, ráadásul nem is ugyanabban a helyiségben. Nem kicsi meló új vezetéket húzni, kivésni a falat, aztán újra javítani, festeni.
2023. okt. 5. 13:48
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, csak új építésnél praktikus. Sok gázkazán kényes a fázishelyes bekötésre, tehát jelölni kell, hogy milyen állásban kell lenni a villásdugónak a konnektorban. A külön áramkör mellett az szól, hogy ha van valami gond, akkor is legyen fűtés/melegvíz.
2023. okt. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tehát azt leszámítva, hogy legrosszabb esetben nem lesz fütés, ennyi az egész? Akkor ugye nem balesetveszélyes így? Nem fog felgyulladni/berobbanni, vagy ilyesmi?
2023. okt. 5. 14:17
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem kell külön vezetékre kötni. Nálam (is) a kazán a fürdőszobában van. Bele van dugva egy konnektorba. Viszont a hosszabbító az ami tudtommal szabálytalan. Illetve a földelése oldhatatlan kell hogy legyen (nem a kihúzható dugón át).


De az is igaz hogy én a fürdőszobába még nem próbáltam kenyérpirítót rakni. :)

2023. okt. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha netán áramtalanitani kell,más fogyasztó még üzemelhet.
2023. okt. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De ezek szerint nem legális a gazán cseréd. Eph sincs úgy tippelem.
2023. okt. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Fix bekötés kell neki, ezért kéne a külön áramkör.
2023. okt. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9

Szerinted tiltott a konnektorba dugása? (Bele kell ragasztani?)

2023. okt. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!