Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ha egy bejárati ajtóra néhány...

Ha egy bejárati ajtóra néhány 5 mm x 30 mm -es gyalult léceket csavaroznék az ajtó néhány elég szembeszökő hibájának elfedésére, akkor ez tartós megoldás? (Repedés, vetemedés, más?)

Figyelt kérdés

Az ajtó felett közvetlen van eresz, de befújhatja rá az esőt a szél.

Néhány 2 m hosszú lécet függőlegesen és néhány kb. 0,5 m hosszú lécet vízszintesen tennék az ajtóra, keretszerűen. Keresztemetszetben 5 mm x 30 mm -es gyalult léceket találtam, és a következő már 10 mm x 30 mm -es. 5 és 10 mm vastagság közt nem láttam (30 mm széles kell). Ráadásul valahol azt írták, hogy 1 mm eltérés simán előfordulhat, tehát rossz esetben 4 mm vastag léceket kapnék. A 10 mm-es viszont a kilincs alatt is több helyet foglal.

Fenyőből találtam csak, 1. osztályút. Keményebb fára is gondolnék, ajtó szélénél, sarkaknál elég a fenyő?



nov. 9. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha lenolajjal impregnálod, kitarthat sok évig. De ha az ajtó felett van az eresz, akkor sikeresebb lehet ha előtetőt szerkesztesz oda.
nov. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát ha éri az eső ,napsütés, még kezelve se biztos, hogy tartós lesz.Alumínium nem opció?
nov. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Lenolaj - jó, hogy írtad, a természetes anyagokat kedvelem.
nov. 9. 18:06
 4/4 A kérdező kommentje:
Az alumínium nemigazán.
nov. 9. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!