Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Zártszelvény derékszögű...

Zártszelvény derékszögű hegesztésénél mennyire fontos a 45 fokos "gérvágott" illesztés?

Figyelt kérdés

Sok videóban látom, hogy simán egymáshoz illesztik a 2 darabot és úgy kötik össze, nem 45 fokos illesztéssel.

Mitől jobb a 45 fokos? Erősebb, vagy csak jobban néz ki?

Munkaasztalt készítenék, kicsit többet kell gyakoroljak hozzá, ha mindenképp a 45 fokos kell.



nov. 19. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szebben nèz ki, a ferde vágás miatt pedig hosszabb, erősebb lesz a varrat.
nov. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Plusz ha 45fokba van vágva, akkor ugye a belseje zárt lesz, nem folyik bele víz, és nem megy bele az oxigén, így a rozsdásodás jelentősen csökken (persze párakicsapódás lehet, van amikor föl is töltik még homokkal).
nov. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Koszonom. Gondoltam ezekre en is.

Sogorommal beszeltem. Autoszerelo. Hegeszt is sokat mindenfele geppel.


Szerinte nem fontos nalam a gervagas. Kezi flexel amugy is nehez. Amire nekem kell, valszeg boven jo. Azert majd lehet gyakorolgatok kicsit, hatha sikerul tokeletes 45 fokokat csinalni.


O is csinalt maganak hegeszto asztalt es siman osszehegesztette 90esben.


Belterben lesz az asztal, igy viz nem eri. Dugozni lehet, a pult alatt amugy se latszik.

nov. 20. 08:22
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Vasasztalhoz jó lesz 90fokba is, úgyis túlméretezed, nem gólyalábat csinálsz másfeles falvastagsággal. A sarkokat úgy tudod merevíteni hogy 4-es, 5-ös vaslemezből vágsz derékszögű háromszöget és azt behegeszted a sarkokba. Ez helyettesíti a gérvágás hiányából adódó szilárdságcsökkenést.

Hogy semmiképp se follyon bele a víz vagy a kosz a zártszelvény belsejébe, megteheted azt is hogy a végét laposvassal behegeszted. Nem kell megvenni a drága zártszelvény műanyagdugót (ha van a boltban egyáltalán az a méret ami neked kéne).

Kézzel egyébként úgy lehet 45fokot vágni, hogy kirajzolod a 45fokot az egyik oldalon, rá merőlegesen meg a derékszöget. Aztán 230-as nagyflex-szel átvágod, hogy a korong a két vonal szerint haladjon (a másik két oldalt nem látod vágáskor, én azon nem szoktam jelölni).

Ezzel a módszerrel úgy le lehet vágni, hogy kb. 2-3mm-nél nagyobb nem lesz a hézag. Ezt a maradékot meg csiszolókoronggal ki tudod egyenlíteni ha tökéletes illeszkedést akarsz. Vagy meghagyod, mert 2-3mm rés amúgy is kell hogy a hegesztési varrat jól be tudjon olvadni (bár az hátrány ha a rés nem egyenletes).

Először amikor 45 fokot akartam vágni kézzel, gondoltam körbejelölöm a zártszelvényt, és körbevágom kisflexszel. Hát nem lett jó. Nekem eddig csak nagyflexszel sikerült. Ilyenkor ugyanis a korong átvágja a zártszelvényt teljes keresztmetszetben és a vágás egy síkba esik. Ez kisflexnél a körbevágásnál nem garantálja semmi.

Hegesztésnél arra figyelj, hogy ahova a varrat kerül, azt a részt csiszold alaposan le flexszel. Rozsdás, és a zártszelvény natúr fekete felületére ne hegessz, mert a varrat zárványos lesz.

Egyébiránt lehet venni gyorsdarabolót is (akinek van rá 80ezer Ft-ja...) 350-es korongjuk van, azon van olyan befogószerkezet, amely szögben tudja befogni a munkadarabot. Persze kérdezhetné valaki, miért befogószerkezetet írok, nem ismerem a szögsatu fogalmát? De, ismerem kérem, csak ami ezeken a gépeken van, azt én nem nevezem szögsatunak, mert pilinszka gyönge lemezből odaeszkábált valami... emiatt aztán (meg amiatt is hogy egy ilyen max 10kg, levan spórolva az anyag belőle, a "gépasztal" is pilinszka lemez, nem úgy mint a régi VILLSZÖV gépeknél... ) ezek sem vágnak pontosan...

Na és még egy: ha mégis egyszer ilyet veszel, nézd meg mennyi az áramfelvétel. Mert ha nem lágyindítós, és 16Amperos a biztosítékod aminek a késleltetésnélküli gyorskioldója nem megfelelő áramú (kismegszakító karakterisztika!) akkor le fogja vágni indításkor.

nov. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kimerítő választ. (bocs, hogy eddig nem írtam)


Természetesne lecsiszolom. Vettem már talán 2-3 hónapja új zártszelvényt, de nem dolgoztam fel, kint állt, jól berozsdásodott. Néger tárcsával csiszoltam simára, eléggé jó lett. Persze ahol helyileg kell még, ott meg a lamellás flex megy.


Próbálkoztam a nálam lévő hatalmas ótvar hegesztőgéppel, de olyan szarul ment vele, meg annyira macera volt mozgatni (kb 10-15kg), hogy azt feladtam. Másnap vettem egy kicsi normális hegesztőgépet. (IWELD GORILLA POCKETPOWER 150 VRD)

Nyilván nem egy csúcskategória, de kisebb munkákhoz jó lesz, jobb mint a másik.

Eddig 2-3 napot gyakorolgattam 1-1 órákat. Még szarul megy, de sokkal, sokkal jobb mint előtte a másik géppel.


Fogtam hulladék kicsi zártszelvény darabokat és összehegesztettem. Néha egész szép varratok is sikerültek.


Tegnap egy régebbi zártszelvényt felcsiszoltam az egyik oldalán és beirdaltam flex koronggal. Azt hegesztgettem végig. Kísérletezgetem az áramerősséget, mikor melyik lesz a jó.


Fém daraboló nem éri meg, nem használnám ki. Nagy flex-em van, de vastag a korongja, szar vele vágni szerintem, de majd lehet kipróbálom.


Kismegszakító nem probléma. Szinte mindenhol áthúztam már a vezetékeket meg én csináltam a szekrényt is, tudom hol mi merre, legtöbb helyen 16C van. Bírja amit kell.

nov. 24. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!