Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mit érdemes venni raklapok...

Trashboy kérdése:

Mit érdemes venni raklapok darabolására?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az utóbbi időben elég sok negyedes,feles,egyutas,eu raklap gyűlt össze a cégnél ahol dolgozom és mindig felváltva lehet őket hazavinni. Kb 2 hónapja is vittem haza egy jó nagy adag feles raklapot amit fejszével zúztan szét ami hát nem volt valami kellemes. Most vittem haza sok egyutas meg EU raklapot is csak nem tudom mit lenne érdemes venni a feldarabolásukhoz?


Néztem az elektromos láncfűrészt, gondolom az lenne a legegyszerűbb viszont még soha nem használtam főleg nem elektromosat. Benzinest nem szeretnék mert egy ismerősöm azt mondta hogy ha egy évben párszor elővenném arra nem érdemes mert cserélgethetném kapásból a szimeringet(azt hiszem ezt mondta). Ahogy néztem tüzelőnek való rendes hasábokat is vágnak vele igaz mi keményfát szoktunk használni ha nem a gáz megy.


Másik ötlet a kézi körfűrész vagy az orrfűrész volt. Én így elsőre a kézi körfűrészre szavazok a láncfűrész után igaz mivel nem barkácsolok otthon nagyon másra nem használnám azt.


Elektromos láncfűrész: [link]


Kézi körfűrész: [link]



nov. 22. 06:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%
Az elektromos láncfűrész a legjobb erre.
nov. 22. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%
Deszkák vágásához a körfűrész ideálisabb, de ha fával fűtesz, akkor meg nem rossz dolog, ha van kéznél egy láncfűrész is. Körfűrésszel lényegesen kevesebb hulladék lesz és könnyebb vele deszkákat vágni.
nov. 22. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
52%
Nekünk egy Makita láncfűrèsz van, mèterbe vesszük a fát, azzal vágjuk össze, több mint 10 ève szolgál.
nov. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%
Igazából az asztali körfűrész a legjobb erre a célra. Lehet kézivel is vagy láncfűrésszel, de amikor már kisebb darabokban van körülményes egy kézzel tartani a másikkal meg vágni. Az orrfűrész túl lassú, sokáig tart vele.
nov. 22. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
58%
Vegyél egy piaci benzines láncfürész tizenhuszezerért. Gondolom kertes házban laksz, ott meg soha nem árt ha van kéznél egy.
nov. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%
Nem lassú az orrfűrész, raklapot egy normális fűrészlappal pillanat alatt elvágja ha elég erős a gép. Én azért vennék orrfűrészt mert abba rakhatsz bontó fűrészlapot ami a szöges fát is átvágja mint a vajat. Láncfűrésszel vagy körfűrésszel egyszer rászaladsz egy szögre amit nem vettél észre, tönkre is teszed a vágó felületet.
nov. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
15%
Csak jó ha tudod. A raklapok vegykezeltek, a füstje és a hamuja rákkeltő.
nov. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
26%
Kell egy rendes feszítővas, normális szögkihúzóval, úgy nyugdíjas mutatvány szétkapkodni szegmentesre. Kalapács néha nem árthat beütni a feszvas élét két deszka közé. Aztán mehetnek pakliban asztalos szorítók közé úgy, hogy kényelmes legyen harmadolni vagy negyedelni, és már jók is vagyunk a legbóvlibb villanyfűrésszel is (lánc legyen jó, meg esélyes csőcsere az olajzáson az első melegedés után, amit lehetséges, hogy a gyárilag túl szoros, vagy az első pár működés után ridegen elpattanó fékszalag termelte hő okoz közvetlenül mellette...)
nov. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

#8: Feszítővas, naná, próbáltam, csavart szöggel voltak összerakva, lesz.ptam magam mire egy szétjött.


Láncfűrészt vagy körfűrészt neki, jó mind a kettő. A szögtől nem kell félni, azok a tuskóban vannak, azt nem kell szétvágni.

nov. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"A szögtől nem kell félni, azok a tuskóban vannak,"

Vagy nem. Ha nevezhetjuk a raklapot bizonytalan eredetunek, siman csinalnak olyat hogy beleverik a szoget, majd ha mar nem kell akkor kalapaccsal rahajtjak a deszkara. Eleg ha egyet elkap veletlenul es a korfuresz off, lancfureszt meg lehet elezni. Egyebkent a korfuresz lassabb mint az orrfuresz, mert ugymond fel kell fektetni a deszkara -> plusz ido. En sokkal gyorsabban bontottam vele mint korfuresszel (van mindketto).

nov. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!