Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mit érdemes venni raklapok...

Trashboy kérdése:

Mit érdemes venni raklapok darabolására?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az utóbbi időben elég sok negyedes,feles,egyutas,eu raklap gyűlt össze a cégnél ahol dolgozom és mindig felváltva lehet őket hazavinni. Kb 2 hónapja is vittem haza egy jó nagy adag feles raklapot amit fejszével zúztan szét ami hát nem volt valami kellemes. Most vittem haza sok egyutas meg EU raklapot is csak nem tudom mit lenne érdemes venni a feldarabolásukhoz?


Néztem az elektromos láncfűrészt, gondolom az lenne a legegyszerűbb viszont még soha nem használtam főleg nem elektromosat. Benzinest nem szeretnék mert egy ismerősöm azt mondta hogy ha egy évben párszor elővenném arra nem érdemes mert cserélgethetném kapásból a szimeringet(azt hiszem ezt mondta). Ahogy néztem tüzelőnek való rendes hasábokat is vágnak vele igaz mi keményfát szoktunk használni ha nem a gáz megy.


Másik ötlet a kézi körfűrész vagy az orrfűrész volt. Én így elsőre a kézi körfűrészre szavazok a láncfűrész után igaz mivel nem barkácsolok otthon nagyon másra nem használnám azt.


Elektromos láncfűrész: [link]


Kézi körfűrész: [link]



nov. 22. 06:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
#7 dolgoztam raklapüzemben ,és biztosíthatlak, hogy az egyutas raklap az égvilágon semmivel nincs kezelve. Az eurós is max gombaölővel
nov. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
36%

Egy láncfűrész tökéletes hozzá.

Csak ahhoz kell egy segítség aki fogja a másik meg darabolja.

nov. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
#9 b+, RENDES feszítővas, nem csak úgy valami. Jó, ember is kell rá, nem annyira erővel, inkább ésszel.
nov. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
49%
Lapra szétkapva feszitővas szögkihuzoval, kevesebb helyen elfér könnyebb a deszkat vágni , legtöbbet a kitámasztva félbe rugni aztán felébe meg kis gyujtos darabra .
dec. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Várjál apja, most már csak rágjuk a szájukba, hogy 80 centi még határeset, ha haladni is akarnak, nem csak dolgozni.
dec. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Olyan országba élek ahol ingyen adják az eus raklapokatt.

Stihl ms 362 vel vágom mert számít az idő.

200 eus raklapott 2 segítővel 6 standon dolgozok 12 óra alatt vágtam fel kb 12 erdei köbméter lett.

jan. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!