Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » "DC 220V-os" fűtés és melegvíz...

Arpi1969 kérdése:

"DC 220V-os" fűtés és melegvíz NAPELEM-mel házilag lehetséges? Minden 4Mft helyett 400eFt-ért ? TÉLEN NAPONTA 1000FT értékű "meleget" adna nyáron ennek a 2-3 szorosát. (10kWh átlagban naponta)

Figyelt kérdés
8 NAPELEM panel adja az energiát egy villanyBOJLER-nek, amiről a burkolószigetelés eltávolítva, és ezáltal Ő a FÚTŐTEST, és egyben a MELEGVÍZ forrása is. A hőfokszabályzó nincs bekötve, a DC miatt. A Bojler szabadkifolyásúra van bekötve, nyomás nélküli megoldás céljából. Boyler külső szigetelést kap Nyáron. További 24V (inverterrel 220V) a kütyük számára egy 24V-os akkuból van amit egy panel táplál .közvetlenül.

#napelem #szolár #solar system
dec. 2. 21:30
A kérdező szavazást indított:
ááá ez egy marhaság mert a kédező nem kompett
aaaa simán működhet hajráá, miért is ne
nagyon egyszerű !!!
nagyon bonyolult !!!
4 szavazat
 1/6 puritan ***** válasza:

Elvben működhet a dolog, de nem minden részletét értem, hogy miért (úgy) van.


Ez akkor érné meg, ha valamennyit értesz hozzá, átlátod a működését, és ha bármi baja van, te magad közbe tudsz avatkozni, vagy megjavítani.

dec. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyolc napelem téli viszonyok között nem fog 13 kWh energiát adni, márpedig 1000 Ft 75 Ft/kWh val kb. ennyi, ha meg lakossági áron számolsz, még kevésbé jön ki a matek.

A műszaki része is fura, gyakorlatilag semmire sem elég egy napi max 8 órában dolgozó 1 kW körüli fűtőtest a lakásfűtés szempontjából, pláne, hogy melegvízhasználattal is megcsapolod ezt a vékonyka forrást.

dec. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

20 fokos vizet 120 literes bojler 1,8kW fűtőtesttel 5 óra alatt fűt fel 65 fokra.

Ez persze jól szigetelt rendszert takar...


Használati melegvízre jó lehet.

dec. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Műszaki zagyvaság az egész, működésképtelen az ötlet.


Igazából már ott bukik, hogy télen, amikor nem süt a nap, te napenergiával akarsz fűteni.

Elárulom neked, hogy a 5kWp rendszerem pénteken és szombaton ebben a borongós időben 0,2 kWh energiát termelt. Ez kb. 2 liter langyos vízre elég.

dec. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"szombaton ebben a borongós időben"


Felénk speciel 11 órakor fel kellett kapcsolni a világítást!

Ebéd után pedig lefeküdtem aludni - úgy szakadt a hó...

dec. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hajrá, de szerintem neked a barkácsélmény hiányzik csak. A bojlerből nem lesz jó fűtőtest még burkolat nélkül sem.

A #solar system kulcsszón viszont jót nevettem.

dec. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!