Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Macskabiztos megoldás?

Macskabiztos megoldás?

Figyelt kérdés

Ajtónyíláshoz keresek olyan megoldást, amire macska nem tud felmászolni és átugrani sem tudja. Az ajtó mögött védett madarak fészkelőhelye van és amióta megszaporodtak a kóbormacskák a környékünkön, azóta visszatérő probléma lett, hogy be-bemásznak az épületbe és zavarják a költést.


Jelenleg egy másfélméter magas csukható "ajtó" van, de simán átmásznak rajta. Magasabbra nem tudom építeni, mert akkor megszűnik felette a nyílás.


Ötletek? Bármi érdekel, ami szóba jöhet.


Egyelőre ezt a fajta dróthálót néztem, ami ezen a videón van, de nem értem, hogy ez hogyan állítja meg, hiszen látszólag fel tudna rajta mászni?!


https://www.youtube.com/watch?v=Ib5ZFtM-x70



dec. 11. 00:08
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

A másik amit néztem az ez:

https://www.youtube.com/watch?v=gaeNVYozbBQ


De ez röhejes áron van és rokonom szerint ugyanúgy átugorja a macska.


Az kimaradt, hogy nyilván szögesdrótot és hasonlót nem tudok felszerelni, mert sem a macskában, sem a madarakban nem akarok kárt okozni.

dec. 11. 00:11
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Kutya
dec. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

A macskabiztos kerítés működik, nem hülyeség (sőt), de nem másfél méter magasan, hanem olyanon, amit már nem ugrik át lendületből.


Esetleg egy olyan hálós megoldást tudok elképzelni, aminek a teteje visszahajlik (gondolj az állatkerti kifutókra), a visszahajló rész miatt nem tud benne megkapaszkodni, hasonlóan a rollos tetejűhöz.

De, itt is a másfél métert látom akadálynak, annyit a legtöbb macska simán átugrik...


Hol költenek a madarak? Az ajtó helyett nem lehetne azt megvédeni a dróthálóval?

[link]

[link]

[link]

dec. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ez egy fészer, aminek egyetlen bejárata az ajtó. Fecskék költenek a beltérben. Tudom, hogy még nem jönnek vissza, de most van időm foglalkozni a problémával.


Jelenleg egy ajtó elé fából eszkábált zsanéros "kisajtó" oldja meg, hogy ne tudjon oda állat bemenni és a fecskék is be tudjanak repülni a felette lévő kis résen, de az a baj vele, hogy a macska ugrik és simán bejut. Tavaly próbálkoztam azzal, hogy szöges drótot teszek a tetejére, de meglepetésemre a macska azon is átmászott, mintha ott sem lett volna... Ezen felül rájöttem, hogy hülyeség is, mert ha véletlenül belerepül a fecske vagy a fiókák oda ülnek ki, akkor megsérülhetnek, ezért végülis leszereltem.

dec. 11. 00:45
 5/15 A kérdező kommentje:
Olvastam azt is, hogy a macskák undorodnak a víztől, ezért kitettem az ajtó elé egy nagy tepsi vízet, de azon is átmentek... :D Azon a ponton kifogytam az ötletekből.
dec. 11. 00:47
 6/15 anonim ***** válasza:

A fecskék számára nem tudsz egy repülőfolyosót kialakítani a fészer tetőszerkezetéhez plusz léckerethez erősített csibedrótból?

Bár a másfél méteres kibúvónyílás így is necces, ilyen magasságból egy gyakorlott macska a repülő madarat is lekanalazhatja.

Esetleg nem tudod magasabbra helyezni a berepülőnyílást?

dec. 11. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Mondanàm, hogy az ajtót, vagy annak egy rèszèt vond be lemezzel, azon nem tud továbmenni, kapaszkodni.
dec. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én a hálós megoldást próbálnám úgy, hogy a nyitott rést, ahol a fecskék ki-be járnak, hálóval takarnám és szúrós ágakból tennék eléje védelmet. A madarakat nem sértik fel a tüskés ágak, de a macskák kevésbé tudnának ott próbàlkozni. A MME oldalán olvastam ezt, itt egy kép egy madárodúra alkalmazva:


[link]


Bár igazábol nem tudom elképzelni a fészerajtót, tehát ha a macskák elől eltakarod a rést, akkor hogy tudják atugrani? A rés fölött nem a tető kezdődik?

dec. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Felülnézetből a fészer:

[link]


Bal oldalt házfal van, körülötte a zöld az udvar.


Van egy ajtaja és egy kisablaka, ez a két bejutási lehetőség van.


Az ablak kb. egy méter magastól kezdődik, így azt nem tudom kinyitni, mert ott biztosan bejut a macska.


Oldalnézet az ajtó felől:

[link]


A rendes ajtaja befelé nyitható és nyitva szokott maradni szezonban. Van elé eszkábálva fából egy "kisajtó" (képen rózsaszín), ami kifelé nyitható és ennek a teje kb. másfél méter magasan van, így marad még kb. fél méternyi nyílás felette a fecskéknek.


Remélem így már könnyebben elképzelhető.


A macska csak az ajtó feletti nyíláson tud bejutni és csak az ajtó anyagán tud megkapaszkodni, de az a helyzet, hogy egyetlen ugrásból is a tetejére tud ugrani és bejut mászás nélkül is. Tehát nincs semmi körülötte, amire fel tudna mászni és onnan beugrani, pl. párkány vagy hasonló.


A megoldás szerintem is abban rejlik, hogy valamivel be kell vonni a kisajtót, hogy ne tudjon megkapaszkodni rajta, ez az egyik része a dolognak (a lemez az jó ötlet lehet), de a tetejére való ugrást is valami módon meg kell akadályozni, ez a nehezebbik. Én valami olyan megoldáson agyalok, ami ellehetetleníteni a ráugrást azáltal, hogy lecsúszik róla.

dec. 11. 12:39
 10/15 A kérdező kommentje:
#8 Ezen elgondolkodok, köszi.
dec. 11. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!