Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Jótállás meghibásodott csaptel...

Jótállás meghibásodott csaptelepnél hogy zajlik, mit kell tenni?

Figyelt kérdés
Egy éve elromlott a csaptelep. Egy helyi szerelő először megnézte, utána vett az OBI-ban egy 5 év garanciás Mofém márkájú csaptelepet, leszerelte a régit és felszerelte az újat. A blokkot jótállási jegyet itt hagyta. Most elromlott a csap. Mit tegyek? A Mofém céget kell telefonon hívni? Ilyenkor ingyenes a kiszállás, javítás, alkatrész, amikor van jótállás? Habár teljesen rendeltetés szerű használat volt, ha úgy gondolják mégsem, akkor miket kell kifizetni? Vagy olcsóbb, ha kidobom a jótállási jegyet és kihívom a helyi vízszerelőt, ha nem akarok meglepetés szerű költségeket? Még nem voltam hasonló helyzetbe, nem tudom, hogy működik a jótállás.
dec. 29. 22:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Leszereled, visszaviszed a jeggyel együtt.
dec. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
A csaptelepet a boltban vetted, oda kell visszavinni. A gyartonak ehhez semmi koze. A le es felszereles a te gondod (sajat magad vagy szerelovel), a bolt nem fog semmifele koltseget megfizetni. Sot szerintem ra fogjak majd a kemeny vizre es elhajtanak. Vagy vinned kell a szamlat a szakszeru felszerelesrol. De hajra... Egyebkent nem ertem, mi tud elromolni. Maximum egy tomitest kell kicserelni benne. Vagy a szerelo amator volt (barat, ismeros) es elkurta a felrakast.
dec. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi a baj a csappal?
dec. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A baja az, hogy a zuhany részen a víz már nem csak előre folyik, hanem oldal irányba is zuhanyzáskor. Azt hittem ha van jótállás csak kijönnek és kicserélik. Nem tudtam eddig, hogy a felszereléséről is számlát kell kérni. Ha visszaviszi a szerelő az OBI-ba, akkor napokig nem lesz itthon csap, vagy ez hogy szokott lenni?
dec. 29. 23:51
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem csak vízköves?
dec. 30. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

Nekem anno mofem csapra azt mondtak, hogy ha gons van, akkor nem szabad leszerelnem mert csak ugy lesz eevenyes a garancia. Tehat kijonnek. Van valami zold szamuk is.


Viszont a te esetedben szerintem hasznalatbol eredendo dologrol van szo.

dec. 30. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A 05:17-es válaszadóval értek egyet, nekem is ugyanezt javasolták a szaküzletben.

És igen, ez vízkövesedésnek tűnik, arra viszont nem vonatkozik a garancia.

dec. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az a bibi, hogy nem csak a vízkő miatt bújhatnak ki a garancia alól. Én mikor vettem csaptelepet, akkor adtak hozzá két kis szűrőt is amit a sarokszelepbe kellett volna bedugnom, majd úgy rá a flexibilis csövet. Eladó mondta, hogy így van rá garancia, csak éppen nem tudtam vele összerakni, így kimaradt, mert amúgy meg a vízóra után van szűrőm.
dec. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%
A garancia jegyen fel van tüntetve a szervíz telefonszáma azt hívd fel.
dec. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Vízkőmiatt nincs rá gari. Sőt a vízrendszerre szűrő kell, mert a szennyeződèsből származó hiba sem garanciális!
dec. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!