Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hány mm2.eset kellene vennem...

Hány mm2.eset kellene vennem házba? Nyilván nem hegeszteni szeretnék vele, de azért mikrót, esetenként egy hősugárzót bírjon el. Mindenképp MT.t veszek. Lényegében hosszabbító készítéshez.

Figyelt kérdés
jan. 8. 17:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
2,5 mm2.
jan. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Igen, a 2,5-ös kiváló.
jan. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Miért feltétel, hogy 2,5.ös? Nem elég az 1,5ös? Az MBCU is csak 1,5 ami a falba van. vagy a tömör többet bír mint a sodrott?
jan. 8. 19:12
 4/17 anonim ***** válasza:
Szerintem elég az 1.5 sodort. Pláne ha még a szerelvényekbe is be szeretnéd szerelni agyvérzés nélkül. Gondolok itt egy soros konektorra pl...
jan. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

"Miért feltétel, hogy 2,5.ös"

Mert a vezetéket biztosító kismegszakítóból ehhez tehetsz fel 16A; 20A;-t


"Szerintem elég az 1,5 sodort."

Ha elég a 13A-os kismegszakító!


A dugaljak 16A terhelésre vannak méretezve.

A kapcsolók pedig 10A-ra.


De tudjál róla! Hogy ha ez pl. 25m - ne adj isten 50m hosszú. És dobon van! A Te 2kW-os hősugárzód szezon végére leégeti a 1,5-ös vezetékedet... Mert így csupán 1000 Wattal terhelhető tartósan.

jan. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Alapból 16amperos kismegszakítók vannak fent.

Másfeles tömör vezetékek pedig a falba.

Akkor most melyiket cseréltessem a vezetékeket vagy a megszakítókat?

jan. 8. 20:02
 7/17 anonim ***** válasza:

Lakásba én a megszakítót cserélném 13A-ra...

Amennyiben a világítási rendszer külön ágon van. Azt B-10A-ra.

jan. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én először azért meggyőződnék róla, hogy az tényleg 1,5-es vezeték vagy csak benézted. Nincs olyan idióta aki 16 amperrel védett 1,5-el szerel le egy egész házat (de egyébként van, kóklernek hívják). Ha meg C-s is akkor végképp nem volt képben az aki csinálta.

Inkább hívj villanyszerelőt aki ért hozzá.

jan. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Nincs olyan idióta aki 16 amperrel védett 1,5-el szerel le egy egész házat"


Én árulom az anyagot hozzá. Hidd el hogy van.

- Ezért nem hívunk szerelőt

- Ilyen kis munkát mi is megcsinálunk

- csak a műhelybe kell elvinni


A legdurvább az volt, amikor a nyári konyhába PB tömlővel az udvaron keresztül vezették be a földgázt!

jan. 9. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

#9 Ezt sosem értettem. A két keresztmetszet között van méterenként 40-50 ft különbség. Egy átlagos lakóházba bőven elég 3x100m /100m2 dugalj áramkörnek, ha 2,5 helyett 1,5-el szerel spórol 10-15 eft-ot. A komplett villanyszerelés meg valahol 500e-1m között. Ennyire nem lehet valaki smucig, de tudom, tényleg vannak ilyenek.

A csak a műhelybe kell részt sem értem, villamosság és a vonatkozó szabványok szempontjából azért mert az csak egy műhely nincs kisebb vagy megengedőbb besorolásban. Sőt, ott lehet csak igazán nagyfogyasztóra számítani a dugalj áramkörön. :D

A gáz meg tipikusan az, amivel még annyira se éri meg viccelni mint a villannyal. Vicc.

jan. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!