Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen olcsó fűkaszát ajánloto...

Milyen olcsó fűkaszát ajánlotok maximum 50 000 ig?

Figyelt kérdés
jan. 17. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Bármelyik kínai, szinte mind egyforma.

Ennyi pénzért persze nincsenek csodák, pár szezon és kb. annyit bír ki.

De, ha mindig át vannak nézve a csavarok, jó olajjal Stihl HP Super, vagy Husqvarna XP 2T 1:40 arányba kevered, jelentősen tovább bírja.

A legfőbb baj a kínai gépekkel, hogy a gyári hám használhatatlan kb., az erő kevés, a rezgése zavaróan nagy.

jan. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Típust írj.
jan. 17. 20:01
 3/9 anonim ***** válasza:
jan. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Amit a piacon vettem 6 eve a roman ciganyoktol az a mai napig mukodik. Csak bentin szurot csereltem meg asszem berantot meg leszurot, gyertyat stb. Akkor volt 14e Ft.


A 70e Ft-os Hect gatanciaido utan bedoglott.

jan. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Nekünk Einhell GC-BC 52 I AS típusú van. Tökéletesen működik, brutál erős, semmi gond nem volt vele mióta megvan. Van benne rezgéscsillapítás is, és nem kényelmetlen tartani. Ahogy nézem neten kb 60 ezerért hozzá lehet jutni, de lehet árulják olcsóbban is.
jan. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Annakidején, nagyjából 15 éve vettem magamnak és szüleimnek egy-egy lidl-s Flora best frt 450 a1 fűkaszát (450W). Úgy gondoltam, kizárólag a fűnyíró által ott hagyott, el nem ért helyeken fogom használni, de tévedtem. Számtalan esetben alkalmaztam magas gaz levágására is! Még arra is volt példa, hogy munkahelyen is evvel irtottam ki az elburjánzott gazt. Megörököltem szüleimnek vásároltat, ami a kevés üzemóra miatt jelenleg jobb állapotban van, mint a sajátom. Az enyém már nem adagolja a zsinórt, fogóval kell kihúzni, lecsípni. A damiladagoló már nem kapható hozzájuk, így magam töltöm meg erős, vastaggal.

Van egy 1600 W-os MTD FF 48 Elektromos fűnyírónk is, ami olyan kegyetlen erős, hogy szintén viszi akár a legerősebb gyomot is. (volt egy telkünk, amit ritkán látogattunk és nagyon szép gazt tudtunk termelni rajta, ott is sokat használtuk mindegyik gépet a házkörüli jókora és szép gyep mellett)

Munkahelyre vettünk egy erős Honda önjáró benzines fűnyírót, de kétszer kellett szervizelni garanciában. :-(

Az tény, nem feltétlenül a márkás termék a jó választás.

(black and decker szervízben pl. egy rókafarkú fűrész esetében, amely 2 hónappal a garancia lejráta után romlott el, olyan összeget mondtak, amiért vehettünk egy újat. Visszaadták szétszerelve, nejlonzacskóban, biztonsági okokra hivatkozva)

Ha márkás kerti és barkácsgépek jómagam a Boschra voksolok elsősorban, azok nagyon beváltak. Viszont fűnyíróból soha még egyszer! Szüleim vettek Bosch fűnyírót, az valami irtó gyenge volt, meg sem közelítette a ráírt wattszámot. (idős anyukám szempontja az volt, könnyű legyen. Ennek maximálisan megfelelt)

jan. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
egy használt stihl-t. nézz körül a szarfogáson vagy a szarketplace-en, és ha lehet, személyesen hozd el, mert akkor ki is tudod próbálni előtte.
jan. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Az tény, nem feltétlenül a márkás termék a jó választás."


Ez valahol igaz, de ha egy ipari célú gépet veszel házi használatra, akkor az örök élet, meg egy fél délután. Mert azt napi 8 órás kemény strapára csinálták. Megvan az ára, de nem kell pár évente másik olcsót venni.


Én egy Stihl 400-ast vettem használtan harmadáron egy kaszálócégtől, akik épp megújították az eszközparkot és kiárusítottak. Cirka 20 éve használom, elpusztíthatatlan a (nem is túl kis terület) ház körüli, meg néha közösségi kaszálásokkal.

jan. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Hagyományos fa nyél hosszú kaszapenge
jan. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!