Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Interneten rendeltem falipolco...

Interneten rendeltem falipolcot. Lapra szerelten hozták, nem volt a csomagban ragasztó a tiplikhez. Valszeg nem is szükséges, vagy (azért) kellett volna (mivel az egy levegőben lógó tárgy) (lesz)?

Figyelt kérdés
'rendes', padlón álló szekrényeket is rendeltem néhány éve (másik cégtől....mindegyik szlovák cég)...akkor volt ragasztó a tiplikhez..pedig azok a 'földön' álló tárgyak - igaz, nagyméretű és súlyos).
jan. 26. 14:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A tiplikhez nem kell ragasztó, mert szorul, sokszor kalapáccsal kell beütni.

Ha lötyög, az nem jó méret akkor.


Attól is függ, vízszintesen vagy függőlegesen lesz.

jan. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Csavarok vannak hozzá?
jan. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért nincs mert ha beragasztod akkor nem tudod legközelebb szétszedni.

Mondjuk költözésnél.

jan. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha nagyon ragaszkodsz a ragasztóhoz, akkor folyékony tipli néven vehetsz a barkácsboltban, de általában felesleges. A falban a lyukat akkorára kell fúrni, hogy a tipli pont beleszoruljon. Akkor jó, ha kalapáccsal finoman bele kell ütni.

Mondjuk, amit általában csaravart adnak a bútorokhoz, az ultra gagyi, nem árt lecserélni normálisabbra.

jan. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!

Vannak, amelyek vízszintesen lesznek, vannak, amelyek függőlegesen.

Nem a falhoz való rögzítéshez értendők, hanem a falipolc ősszerögzítéséhez.

Az nem tényező, hogy esetleg majd szét kell szedni (költözéskor....) Nem egy nagy kiterjedésű tárgy...de, az azért fontos lenne, hogy ne essen szét, ha terhelem (a megengedett mértékig (6 kg) Ez egy egyszerű polc, de a 6 kg az 6 kg....ha nem elég masszív a polc - bőven széteshet)

Vannak hozzá csavarok is.... de....ha a tiplik ragasztva is lennének - nyugodtabb lennék. Valszeg veszek hozzá ragasztót.

jan. 26. 20:04
 6/8 A kérdező kommentje:
A papírjaiban nincs szó ragasztóról...bár, van ott egy zavaros ábra, amin egy óra látható....sztem annak akkor lenne értelme, ha ragasztás (is) lenne
jan. 26. 20:06
 7/8 anonim ***** válasza:
Gondolom úgy van, hogy vannak benne fatiplik, össze kell ütni velük és megcsavarozni. Nem kell ragasztó.
jan. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi!...biztosan így is van....csak az a 'baj' velem, hogy már raktam össze nagyszekrény(eke)t, ami(k)ben tiplik is voltak alkalmazva...és ragasztó is mellékelve a csomagban (lapraszerelt, szintén)....és valszeg fogok venni hozzá ragasztót...(mert úgy azért csak jobban bízom abban, hogy nem esik szét....nem tervezem túlterhelni....de, azért mégis....mégis csak lóg a falon....(költözésben nem gondolkodom...de lehet ezeket összeszerelten is szállítani...nem olyan nagy kiterjedésűek).
jan. 27. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!