Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ha egy vegyestüzelésű kazán...

Ha egy vegyestüzelésű kazán kéményéből kékes füst jön, akkor mivel tüzelhetnek?

Figyelt kérdés
Az olaj füstje kékes úgy tudom.
febr. 20. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Az olajnak fekete a fűstje .Mennél világosabb a fűst,annál tökéletesebb az égés.
febr. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A füstnek nincs színe, fehértől a feketéig terjedő szürke. Fehér = gőz, azaz apró vízcseppek, a fekete meg a koromszemcsék miatt van.

Vannak színes füftöt eregető ködgyertyák (lásd focimeccs..), ott viszonylag alacsony hőfokon gőzölnek kék anyagot.

febr. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#1 Ha az olajnak fekete a füstje, akkor mivel magyarázható hogy a kétütemű katalizátor nélküli motorok füstje kékes? Pl. trabantnál az üzemanyag olaj és benzin 1:33 arányú keveréke.

Négyütemű motorok esetén pedig kékes füst jelzi ha a dugattyúgyűrűk kopottak és olaj kerül az égéstérbe.


#2 "A füstnek nincs színe, fehértől a feketéig terjedő szürke. Fehér = gőz, azaz apró vízcseppek, a fekete meg a koromszemcsék miatt van."

Ezt én értem, de valahogy mégiscsak fejlődik a kék szín, pl. a fentebb említett Trabant példájában is. Vajon mi fejlesztheti a kékes színt?

A ködgyertya és füstpatronok változatos színeket produkálhatnak, tudtom szerint azokban festékpor is van, de lehet tévedek.

febr. 21. 10:47
 4/4 anonim ***** válasza:
A motorban van elég levegő, hogy az a jól eloszlatott kis permet ellobbanjon. Az olaj is úgy van adalékolva, hogy olyankor minél tökéletesebben váljon füstté lerakódás helyett.
febr. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!