Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Régi, összeragadt színes...

Régi, összeragadt színes fényképeket hogyan lehet úgy szétszedni, hogy ne károsodjon?

Figyelt kérdés

Nem tudni, mitől ragadhatott össze. Most nincs nedvesség a levegőben, de talán évekkel ezelőtt lehetett.

Dobozban tároltuk más papírokkal. A papíroknak nincs baja, csak a köztül lévő két fénykép ragadt össze.



febr. 29. 17:57
 1/6 A kérdező kommentje:

Egy régi kérdésnél azt javasolták, hogy finoman, gőzölős vasalóval a hátulján próbáljuk simogatni.

De ennek hátoldala valamilyen bevonatos lehetett, mert nem tűnik papírnak.


Akkor is jó a gőzőlés? Kárt nem okozhat, ha valami bevonatos?

febr. 29. 18:00
 2/6 anonim ***** válasza:
15%

Sebbenzin pl. jó lehet. A víz felpuhítja a zselatint, az nem jó.

Az a bevonat hőérzékeny. Meleg és gőz a megsemmisítésére jó.

febr. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%

A benzin oldószer, bármit tönkrevághat azonnal. A fotópapírok is változtak, egy polaroid meg vègkèp más.

Sima szobahőfokú víz felpuhítja

[link]

márc. 1. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3.! 1972 óta vagyok hivatásos fényképész, és ismerem a mai fotóanyagokat is.

A víz sérülékennyé teszi a zselatint, és felszakad.

De megnyugtatlak arról is, hogy tíz évig szkenneltem diákat benzinben, és semmi bajuk nem lett. Hivatalosan olajban kellett volna.

márc. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
31%

Az alapján csináltam korábban, amit 3. is írt. Vízben áztattam őket, kb. 20 percenként próbálgattam szétválasztani őket, mindig csak par mm-t haladva.

A bevonatnak nem lett baja.

márc. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm.
márc. 2. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!