Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ha lecseréltem a régi víuóráka...

Ha lecseréltem a régi víuórákat, akkor csak "lakás mellékmérő üzembe helyezés" végett kell kihívni a vizmüveket ugye?

Figyelt kérdés
Lásd a kérdést mint fent: lejárt a vizórám idén és más problémák is voltak, a szerelő ajánlaotta hogy ő egy menet alatt megcsinál mindent, elháritja a problémákat ÉS cseréli a vizórát. Most hitelesíteni szeretném az új órákat.

márc. 3. 11:34
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Elnézést a cimben szereplő elgépelésért. Remélem így is érthető.
márc. 3. 11:35
 2/23 anonim ***** válasza:
68%

Jól értem leszedetted a vízórákat úgy, hogy ezt nem a szolgáltatóval intézted?

Akkor jó nagy büntetésre számíthatsz tőlük, mert előbb a vízórákat nekik kellett volna leolvasni. Most hogy bizonyítod be hogy nem volt a legutóbbi leolvasás meg a csere között egy hatalmas vízfogyasztásod valami hiba miatt esetleg?

[link]

márc. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
40%

Ezt legelejèn kellett volna a szolgáltatóddal egyeztetni. Ők nem hitelesítenek, pláne beèpítve. Az órának kell lennie egy hitelesítèsi dokumentumának.

Ezt a szolgáltató úgy vègzi, hogy a règi óra állását felírja, cserèli, te aláírod a doksit, az óra állásokkal. Valamint a plombát csak engedèlyel lehet bontani.

márc. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Kedves felebarátom, azért válaszolok, hogy útját álljam a hibás információk terjesztésének: kihívtam a kedves vízműveket, ők jelezték hogy nem nyúlnak hozzá, javítsak ezt, meg azt meg amazt.

Elmentek, kiszámlázták a jelenléti díjat a semmire, nem csináltak semmit se.


Ezután hivtam a szerelőt, akinek volt engedélye és képesítése, elvégeztük a dokumentációt, ami 4-5 A4-es lap kitöltése, az óraállások fényképes dokumentációja amit 5 évig megőrzöl.


A következő lépés lenne tehát a lakás mellékmérő üzembe helyezés" véleményem szerint, ennek megerősítzésére várok válaszokat.


Lehetőleg olyanoktól akik tudják mihez szólnak hozzá.

márc. 3. 12:10
 5/23 A kérdező kommentje:
Ha még egy vészmadár érkezne: természetesen az eredeti plombákat is megőriztük sértetlenül...
márc. 3. 12:11
 6/23 anonim ***** válasza:
73%

A vízmű óráját csak a szolgáltató cserélheti,erről jegyzőkönyvet állítanak ki .A vízmű hiteles órát rak fel.Igy bünti is kinézhet.

A mellékmérőkkel azt csinálsz amit akarsz.

márc. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Bárkivel lecseréltetheted aki parner.
márc. 3. 12:16
 8/23 anonim ***** válasza:
40%

Azt is tudni kellene a szerelőnek hogy hogyan kell hitelesíteni.

Ha kell egyáltalán a mellékvízmérőt.

márc. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Minek kommentelsz ha ennyire nem érted miről van szó? Menj csinálj valami mást, had jöjjön valaki aki ért is a témához.
márc. 3. 12:24
 10/23 anonim ***** válasza:

Sztem az itteni kèrdezősködès helyett, fordulj a szolgáltatódhoz. Úgyis az a mèrvadó.

Ez a te általad lecserèlt óra módszer nálunk sem működik. A szolgáltató vagy az általa szerződött partner vègzi ès papirozza a szolgáltató felè.


Vidd a papirokat szolgáltatóhoz, aztán meglátod.....

márc. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!