Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kalapácslakkal hogy kell...

Kalapácslakkal hogy kell festeni jól?

Figyelt kérdés

Köber Hammer festékkel próbálkoztam, de egy rétegben úgy tűnik nem fogta be teljesen. Alapozó elvileg nem kell neki.


Sima fémre és festett felületre is próbáltam.

Érdemes szerintetek 2 rétegben festeni, nem lesz úgy csúnya?


[link]



ápr. 1. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

A kalapácslakk elég érdekes, de megéri.

a felületet kell először tisztítanod. Első a rozsdaoldó, azzal át kell kenni a felületét. Onnan ha megszáradt mi csiszolópapírral kezdjük, azt le kell mosni kevés mosószeres vízzel = ilyen nem habzó, épp csak mosogatószeres vizes törlőkendővel alaposan át kell törölni. Ezt le lehet mosni simán utána slaggal vagy kevés vízzel, szivaccsal. Száradás után viszont át kell törölni valami oldószerrel, én egyszerű festékhígítót használok, az van itthon.

Ha megszáradt akkor lehet festeni.

Nem kell sok festéket használni rá, akkor lesz csúnya ha túl vastag a réteg. Azonban legyen elég a festék ahhoz, hogy szépen el tudjon terülni.

Mindenképpen 2 réteg kell, az első az ami néhol túl vékony, épp csak betakarja a fémet. Meg kell várni a száradását - hivatalosan 24 óra, de szeles, meleg napon pár óra is elég lehet és akkor reggel az első réteg, délután a második.

Ha az első réteg nem volt túl vastag akkor a második nagyon könnyen megy fel rá és szép lesz a felülete. A kalapácslakk lényege hogy ilyenkor alakul ki az a jellegzetes mintája, amikor a felkenése után magától kicsit elterül. Festéskor mindig nézz vissza azokra a részekre ahol összefolyhat és csepp keletkezhet és a cseppet szedd le a nedves ecsettel!

Ha már felvitted az első réteget akkor ne bántsd csak fesd be a második réteggel simán! Egy réteg nem elég.

ápr. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Most este festettem., majd holnap ránézek és lehet átfestem újra. Igyekeztem vastag rétegben festeni, de nem fedte be egyből, de jónak tűnik a réteg és a felületi egyenetlenségek is nagyban eltűntek. Viszont elég gyorsan megdermed a festék akár 5-10 perc alatt és nem lehet már rá festeni akkor, ezért gyorsan kell vele dolgozni, de olcsó és jó festéknek tűnik ez.


Egy satu lesz lefestve vele egyébként.

Azt olvastam, hogy hígítani csak Köber D810 hígítóval lehet.


Még azon gondolkozók, hogy milyen eredmény lehet hogyha a barna és az ezüst kalapácslakkot összekeverném, milyen új szín jönne ki vajon belőle.

ápr. 1. 23:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Hammerite-nek az a titka hogy enyhén rozsdás felületre kell kenni. A friss vas túl sima, nem tapad meg jól rajta.
ápr. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ebből látszólag 2 réteg kell, mert nem fedi be jól. Pedig nem hígítottam semmivel.


Átfestettem, jó lett nagyjából, de azok a szép minták részben eltűntek, megváltoztak. Majd alapozóra festeni is megpróbálom vagy Korant rétegre.

ápr. 9. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!