Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi lehet az oka hogy 400 volt...

Mi lehet az oka hogy 400 volt jelenik meg a nulla-fázis között egy dugaljban?

Figyelt kérdés
Mondanátok lehetséges okokat?

ápr. 11. 16:08
 1/8 Kólauborkával ***** válasza:
91%
Nullaszakadás.
ápr. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
El van kötve, és a nulla egy másik fázis. Nézd meg a nulla-védőföld, fázis-védőföld feszültséget is (óvatosan!).
ápr. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%
Jaúska a nullára is rakott aúotomatát (biztos ami biztos). A gazda meg lekapcsolta, hogy ez minek ez ide.
ápr. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Ezt (iker) próbalámpával és műszerrel mérve tapasztaltad?
ápr. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

Elég nehéz összehozni, hogy a kék soroló sínre kötök egy fekete vezetéket, vagy a kismegszakítók közé fekete helyett kéket kötök.

Bármelyik több mint feltűnő...

ápr. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

#1

Nálunk volt ilyen..

2 szomszéd lakás, külön fázison.

Kékeik összekötve, és a közös kék leszakadt a "strang" nulláról.

A 2 lakás osztozott az akkori 380V-on.

Ha a két lakás ugyanakkora terhelést képviselt volna, nagy baj nem következett volna be, dehát ez nem így volt...

Műholdvevők, erősítők, rádiók pusztultak, amikor a szomszéd mosógépet, kapcsolt, vasalt.. Nem részletezem.

ápr. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%

#5 Igen, ha színhelyesek a vezetékek és minden jól van kötve, akkor nehéz összehozni.


De szerintem a kérdező ugyanaz, aki az "otthon" kategóriában a képtelen módon bekötött fi-relék kapcsán tapasztalta ugyanezt. Ott nem fejtette ki az igazság minden részletét (mármint hogy az első fi-relé folyton lekapcsol), de szerintem az van, amit #6 ír, azzal, hogy a nullát az első fi-relé szakítja meg, utána meg a nulla "lóg a levegőben", és attól függően van rajta potenciál, hogy éppen milyen fogyasztók vannak melyik áramkörön bekapcsolva.


Ha meg nem ugyanaz kérdezi, akkor olyan lakás lehet, ahol nincsen a vezetékszíneknek jelentősége - pl. vettem egy lakást, abban minden vezeték piros volt, kivéve a fekete kátrányszigetelésű ősvezetékeket.

ápr. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%
#5 Nem csak ott lehet elkötni, ellehet pl. egy kötődobozban is. Másrészt láttam már én is sok őrültséget. Egy ismerősöm háza egy az egyben YSLY-vel lett leszerelve, mert biztos ezt tudott valahonnan eldurrantani a villanyszerelő, ott már nem volt nehéz az 1-est 2-esnek nézni és fordítva. Úgy belegabalyodott a faszi, hogy talán kb. 2-3 dugalj volt, amiben nem két fázis volt. Megmondtam ismerősömnek, hogy ezeket a dugaljakat lehet használni, az összes többit vagy áramtalanítottam vagy leragasztottam és akkor lehet hívni azt, aki ezt így összehozta, mert már elnézést, de én ennek nem fogok nekiállni kibogózni. Mindez költözés napján, dec. 23-án. Tehát hogy már ezért sem vállaltam meg amúgy sem szívesen vállalok ilyesmit. Egy helyre nem volt feltéve a dugalj, pusztán ezért kért meg, hogy ha lehet, tegyem már fel, ha ráérek. Ha ezt nem teszi meg, én meg nem vagyok az a kotnyeles típus, hogy akkor már leellenőrzöm az összes dugaljat, akkor nem bukik ki a hiba és az összes készüléke megy a levesbe, amit csak csatlakoztat. Arról nem beszélve, hogy azonnal engem hívott volna, hogy mi a f.szt csináltam. Valahol még jogos is lett volna a dolog, hisz ott jártam, és otthagytam a hibát, elmentem mellette. Szóval van ilyen. Olyan is van, hogy vakegér a villanyszerelő és van olyan sötétkék vezeték, amit feketének lehet nézni, ha nem látsz jól és nem olyanok a fényviszonyok sem és még fejlámpád sincs.
ápr. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!