Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mekkora meghúzó nyomatékot...

Mekkora meghúzó nyomatékot visel el egy Soda Star gázpatron menete?

Figyelt kérdés
Van egy adapterem normál CO2 reduktorhoz, ami elvileg vitán felül jó, viszont nem megy tovább háromnegyed fordulatnál, ha kulccsal fogom az adaptert, és a patront markolom ballal. Nem merem nagyon gyűrni, főleg hogy a patron menete réz, az adapter meg rozsdamentes. Sajnos ez nem az az adapter, amin rajta van a menetméret, ránézésre viszont nagyon, nagyon egyformának tűnnek, sokadik vizsgálódás után is, jó fényben, olvasószemüveggel, tolómérővel hellyel-közzel ráigazolva is. Hibát nemigen látok egyik meneten se. Írják fórumokon, hogy először tényleg nehezen megy rá. Nem követem el a szokásos hibákat, tehát kitekerem az adapter közepéből a szelepnyitó tűt, és benne van a gyári tömítés az adapterben. Ránézésre legalább bő 2 fordulatot kellene tekerni befele, hogy a tömítésig érjen, helyette háromnegyed fordulat megy teljes erőből úgy, hogy a patront ballal markolom (nem merem megcserélni a kezeimet, úgy az már elég nagy erő lenne). Találkoztál-e hasonlóval? Lehet-e veszélyes, ha az adaptert satuba fogva, a patront a menete alatti, szemben ellapított résznél villáskulccsal megnógatnám kicsit? Gondolom nem esik megtűrt használatba, a kockázat meg kicsit túl nagy, gyakorlatilag végrendeletet kéne fontolgatni. :) Szóval te hogy látod?
ápr. 11. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pedig valami nem passzol, menetemelkedés, vagy a menetmélység, és itt elég 0,1-0,2 mm is, és már nem fogod tudni összetekerni. A múltkor pont így jártuk egy 1/2"-os sarokszelepnél. Önmagéban nem lehetett beletekerni a falban lévő menetes idomba, csak egy kis közdarabot használva.
ápr. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1 és háromnegyedig jutottam satuban, 24-es kulccsal fogva a gallérjánál. Kicsit elkalandoztam fejben arrafelé, hogy a gyakorlatban hogy működhet ez, kifelé mindig könnyen jött, de vajon minden patronnal eljátsszuk-e majd, és közben kézzel elkezdtem kitekerni, hát nem a betét indult meg? Visszatéptem két kézzel ahogy tudtam, meg kint hagyom a műhelyben éjszakára inkább, remélem nem változik a súlya... A jó életbe azzal az elgondolkodással is már... Szóval feladom, nagyon cibálni kell, többszöri ki-betekerés után itt a vége ésszerűen erőlködve (szerintem fölötte voltam amúgy, alig akart megindulni kifelé), elengedem a dolgot, shazbat.
ápr. 11. 17:40
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy kifelé könnyen jön, mert a réz valamennyit enged mikor ráerölteted, de attól még gyilkolod a menetet
ápr. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyetértek. Full semmi nem látszott rajta, talán a szélesség nem jó. Ha mérem az adapter belsejét, az határozott három tizeddel nagyobb, mint a patron menetének a kisebbik mérete (a tövében gyönyörűen merőlegesen rá lehet csúszni), az adapteren a menetmélység szemre duplája a patronénak, szóval marad ez a szélesség dolog. Kínai béla kicsit hamarabb ledobta a darabot a gépről lehet.
ápr. 11. 18:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Vagy totál más menet. Amígy talan párfèle menetet használunk, lètezik sokkal többfèle, külföldön, bár hasonlóak.

Dolgoztam cègnèl, ahol a gyártott műszerekre a megrendelt menettípusok kerültek. Volt vagy 15 fèle, ès volt olyan, amit külön speciálisan esztergáltak ki ezeken kívül.

ápr. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!