Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szerintetek mennyire jó egy...

Szerintetek mennyire jó egy ilyen garázs?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy veszek 600 M zártszelvényt és abból csinálok egy szerkezetet, majd trapézlemezzel bevonom.

Természetesen lesz rajta egy nagy ajtó a kocsinak, illetve egy kicsi nekem.

Fűtés, szigetelés nuku.

Eső ellen vagy pára ellen mennyire véd az ilyen garázs?

A másik kocsi futott garázsban van, de nincs keret a házhoz hozzátoldani.


ápr. 11. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs ilyen, csak itt a gyakorin olvastam, hogy készülni kell arra, hogy belül csöpögni fog reggelenként az autóra a nedvesség. Ui. a tetőn levő fémlemez lehűl és annak belső felén lecsapódik a belső térben levő pára.

Aztán lehet, hogy azt a párát lehet valamivel csökkenteni és akkor nincs (vagy jóval enyhébb) ez a jelenség.

ápr. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Nem kínlódnék vele, mikor lehet kapni készen is lemezgarázst. Csak aztán tudd elviselni mikor kopog rajta az eső, mert azt a házban is hallani fogod.
ápr. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezen én is gondolkodtam és végül arra jutottam, hogy a legjobb ha téglából építek. Nem a fűtés vagy a szigetelés miatt, mert anélkül is tökéletes lehet egy garázs.

Hanem amiatt amit az 1-es válaszoló ír: párakicsapódás. Nekem van egy kisebb tégla melléképületem vastetővel, ott belső oldalán filcezett trapézlemezzel védtem ki a párakicsapódást, ez elfogadhatóan működik, igaz feláras az ilyen filcezett lemez. A trapézlemez alatt lévő zártszelvény szerkezeten viszont itt-ott látni a vizcseppeket, legfőképp télen. Ez még így elfogadható, de

ha te az oldalfalakat is zártszelvényből csinálod, akkor mindenhol vizesedni fog belűlről.

Amikor agyaltam ezen, hogy lehetne kiküszöbölni, arra jutottam hogy csak hőszigeteléssel, pl. hőszigetelő panelokkal. Nos ezek a panelok baromi drágák. De ha gyapotot vagy nikecellt választanánk az is drága, meg kellenének plusz OSB lapok, amelyek ugyancsak drágák. Arról nem is beszélve, hogy a csatlakozásokat konstrukcióhelyesen nehéz kivitelezni. Ezért elvetettem

ezt a megoldást. Tégla a legjobb. Idén akarok csinálni egy 4m x5m - es melléképületet, az is tégla lesz, részben bontott téglából mert az van valamennyi kéznél, meg részben blokktéglából. A tetőt meg majd kitalálom hogyan lesz, lehet hogy bontott cserépből. Terv szerint ez az épület kb. 1 millióból kijön, vakolni meg lehet jövőre is.

A zártszelvény, rá vaslemez is szerintem közel a milliót kiadja rendes betonalappal.

ápr. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 mindentudó99 ***** válasza:
Egyszerűbb készen venni nem hinném hogy sokkal drágább és nem kell kínlódnod.
ápr. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sok embernek ilyen van és nincs vele gond
ápr. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha oldala sincs csak egy tető a kocsi felett, már az az is sokat segít. Alatta például sokkal később fog lefagyni az ablak. Ha oldala is van az már nagyon jó, sokkal jobb így a kocsinak mint csak úgy az égbolt alatt. Nekem is hasonló garázs volt, csak hullámpala tetővel.

Hagyj nyílásokat hogy tudjon szellőzni és nem fog párásodni.

ápr. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
ápr. 13. 19:48
 8/8 anonim ***** válasza:
Az autónak még jobb is ha csak felülről van védve, mint egy fűtetlen, teljesen zárt garázs.
ápr. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!