Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Barkácsolás, anyagösszeilleszt...

Barkácsolás, anyagösszeillesztés: Milyen ragasztó (vagy milyen más lehetőség) lehet megfelelő erre a célra?

Figyelt kérdés

Van két műanyag szövetem (ponyva), amit össze szeretnék rögzíteni úgy, hogy bármikor gondolok egyet, akkor el tudhassam választani egymástól a két anyagot minden károsodás nélkül. (Az most mindegy, hogy esetlegesen fél órás lenne ez a művelet.) A Napnak ki lesz téve ez a két anyag, tehát nyáron akár 60 fokkal is számolni kell, amit természetesen ki kell bírnia (ez ugye ragasztó szempontjából fontos). Hígitós, vegyszeres ragasztó megoldás nem jöhet szóba. (Nem érdekel, hogy hamar elpárolog pont) Nem tartózkodok a mesterséges anyagoktól, csak az ideggyilkos, büdös szagúaktól.

Jelenleg binder csipeszekkel rögzítem egymáshoz a két anyagot, de egy "kis" erő hatására elcsúszik az egyik anyag a másiktól és hézag keletkezik. Ezt szeretném megoldani.

Gondoltam arra is, hogy valamit a két anyag közé teszek és ezáltal vastagabb lesz és kevésbé fog csúszkálni, de nem tudom, hogy valóban működne-e ez a megoldás, illetve, hogy milyen anyagot tegyek közéjük.

Várom ötleteiteket és meglátásaitokat. Előre is köszönöm az értelmes hozzászólásaitokat (de csak azokat!).



ápr. 12. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én beütős patentot használnék. Minnél sűrűbben rakod, annál kevesebb hézag lesz a két anyag között, és az anyagösszeillesztés annál erősebb lesz.

A szövet erősségétől függően a patentok alá kiszakadás ellen tehetsz bőrdarabokat vagy megerősítő szalagot (petriszalag, szőnyegszegő szalag, stb.)

ápr. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Esetleg?

[link]

ápr. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Cippzár
ápr. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A beütős patentot utána el lehet távolítani? Az a baj ezzel, hogy sérti az anyagokat.


Köszönöm az ötleteiteket, még gondolkozok.

ápr. 15. 06:38
 5/6 A kérdező kommentje:
(2-es! Most nyisd meg amit linkeltél! Néhány napja még nem fogadott ez a kép. Elképesztő az a kép, ami fogad. :D)
ápr. 15. 06:40
 6/6 anonim ***** válasza:

A patentot ha eltávolítod, megmarad a lyuk utána. De felvetődik a kérdés, hogy miért távolítanád el?

Ha teljesen roncsolásmentes megoldást keresel, akkor még mágnes jöhet szóba, amely kétoldalról összeszorítja az anyagot. Ma már nagyon erős neodínium mágneseket lehet kapni. De nem olcsóak, a patent pedig filléres dolog.

ápr. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!