Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szivesen adtok kolcson szersza...

Szivesen adtok kolcson szerszamot szomszednak?

Figyelt kérdés
ápr. 23. 22:02
 1/9 A kérdező kommentje:
Gepek is beleertendoek.
ápr. 23. 22:02
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Nem adok kölcsön szerszámot. Inkább átmegyek és levágom azt a két ágat amire kéne a fűrészem.

Ha kölcsönadsz számíts rá hogy neked kell utánarohangálnod hogy visszakapd a géped és ha visszakaptad biztos hogy kisebb nagyobb sérüléssel fogod visszakapni, emiatt pedig sértődés a vége. Sokkal nagyobb sértődés mintha nem adod kölcsön.

Arra is számíts, maradva a fűrésznél, hogy ha azt mondja hogy csak 1-2 fát akar kuglizni akkor két napig fog nyeszetülni vele 15 m3 fát.

Tőlem is régen kért szerszámot a szomszéd, kiderült hogy nem is neki kellett volna hanem az unokaöccsének.

ápr. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Korábbi szomszédomnak kétszer kölcsönadtam a fűnyírót, harmadszorra már nem. Akkor vett magának, csak sajnálta rá a pénzt. Nem volt sértődés.
ápr. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Attól függ melyik szomszédnak és milyen a kapcsolat vele, meg milyen szerszámról van szó.

Általában igen, ahogy barátok között is körbe járnak a festős, parkettázós cuccaink. De a legtöbb szomszéddal nem olyan a kapcsolatunk, hogy szerszámot kérnénk el egymástól. A fűnyírót kölcsön adnám, csavarkulcsot vagy fúrót is, ellenben a darálót már nem, mert túl erős és aki nem ismeri annak balesetveszélyes lenne.

Persze ahogy előttem írják ez nem rendszeres dolog, 1-2 alkalom még belefér, de rendszeres használatra vegyen magának mindenki.

ápr. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Nem. De ha kell egy kézi fűrész tíz percre vigye. Olyan viszont nem fordulhat elő hogy bármilyen gépetvköltcsön adjak. És szemrebbenés nélkül a szemébe is mondom.
ápr. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Még nem kértek, de adnék
ápr. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendben visszaadja, akkor igen, de gépet nem.
ápr. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de átmegyek a géppel.
ápr. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én azt vallom, hogy: SSS. Soha Senkinek Semmit.

Következésképpen én sem kérek kölcsön, a gép problémáimat megoldom magam.

ápr. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!