Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ragasztott tömörfa asztallap...

Ragasztott tömörfa asztallap kezelése lakkal vagy olajjal?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy ebédlőasztalt csinálni. A dolgozómba már készítettem, így alapvetően mindent tudok, nem nehéz.

A keretet lakkozni fogom ez tuti, színtelen vízbázisú lakkal.

Elsőnek munkalapot szerettünk volna gyártatni az ikea-ban. Azon kívül, hogy sokkal drágább, lényegében laminált, műanyag borítású. A tömörfa is csak kívülről az náluk, belülről furnér és sokkal drágább.

Bauhausban láttam 60-100e között. Árban is megfelelne és elvileg igazi fa az egész, jól is néz ki. Így fel is csiszolható ha a gyerekek idővel tönkrevágják felkarcolgatják.

A kérdés az, hogy mi a jobb felület? Lakkozni szokták az étkező asztalt amivel az étel is érintkezik? Vagy jobb inkább az olaj? Utóbbi esetén gondolom a tisztításnál jobban érvényesülnek a csersavak ami fertőtlenít. Viszont az olajozást 1-2 évente fel kell újítani mindenképpen ha jól tudom.

Mit javasoltok?


máj. 24. 08:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Én biztos hogy nem olajoznám. Vannak a célra alkalmas tökéletes, jó minőségű lakkok. Franc se killódna az olajozással. Ha tényleg jó minőségű a lakk, amíg használjátok az asztalt, gondozásmentes lesz.
máj. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tudsz mondani ilyen lakkot?

Azz is fontos, hogy élelmiszerel érintkezhessen.

Talán eddig az OBI-ban találkoztam egyedül olyan lakkal aminek közel 0 volt a VOC -je.


Közben mndjuk ilyet találtam, talánez is jó lehet.

[link]

máj. 24. 11:07
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindenképp lakk,olaj kizárva.
máj. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!