Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mivel tudnám a tapétával...

Mivel tudnám a tapétával bevont cipős polcom felszínét átkenni a tapétaragasztó helyett, ami tartósabb, esetleg kicsit vízálló? Lakk?

Figyelt kérdés

Egy cipős polcot rendes fali tapétával vontam be. Tapétaragasztóval ragasztottam rá a tapétát, majd a külsejét is bevontam a ragasztóval. Ennek már 3 éve, és egész jól bírja.

Bevonhatnám a ragasztó helyett valami mással, ami tartósabb, esetleg kicsit vízálló? Valami lakk?


2010. dec. 12. 10:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Lakk vagy zománcfestékkel fesd le.

A lak szerintem nem teljesen vízálló mert láttam lakozott parkettát amin állt a víz és hullámos lett.

A zománcfesték jó lesz de 2-3 évente át kell festeni mert örökké nem tart.

Ja és a tapétát szedd le, csiszold át a polcot. Én még hígítós ronggyal is áttörölném mielőtt lezománcozom.

2010. dec. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem akarom lefesti. Újra akarom tapétázni valami szép famintájúval, és valami olyat keresnék, amit a tapétára tudnék még rákenni a ragasztó helyett, hogy tartósabb legyen.
2010. dec. 12. 12:56
 3/13 A kérdező kommentje:
* nem akarom lefesteni
2010. dec. 12. 12:57
 4/13 anonim ***** válasza:
Lakkozd le aztán majd lesz amilyen lesz :) és a lakk teljesen vízálló! A parketta valszleg azért lett púpos mert a rések közé befolyt a víz ami nem tesz jót a fa parkettának.
2010. dec. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értelek. A tapétára akarsz ragasztót kenni?
2010. dec. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

pár évvel ezelőtt találtam egy ezer éves polcot. nem volt mit veszítenem, és hogy feldobjam egy kicsit, gondoltam teszek rá tapétát. max. kidobom a polcot....


szóval a polcot lekentem tapétaragasztóval és rátettem a tapétát, majd a tapéta másik oldalára is kentem ragasztót, hogy jobban tartson. szépen megszáradt, de a külső felszínén azért nem olyan erős az a ragasztó, igy kicsit megkopott a minta.


most az érdekelne, ha lecserélem a tapétát rajta felragasztás után mit kenhetnék rá, hogy jobban tartson?

kipróbálnám széken, és szekrényen is, mert tök jó, hogy egy bútordarabot bármikor más mintájúra varázsolhatok így...

2010. dec. 12. 22:33
 7/13 A kérdező kommentje:
az öntapadós barkácspapír nagyon drága. 2 méter árán egy tekercs tapétát vehetek, a festék meg csúnya...
2010. dec. 12. 22:34
 8/13 anonim ***** válasza:
műpadlóragasztó
2010. dec. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
palmatex
2010. dec. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
glettelővel szép egyenletesen el tudod osztani a felületen
2010. dec. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!