Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fűrészporos tapétára mészfesték?

Fűrészporos tapétára mészfesték?

Figyelt kérdés
Lehet mésszel festeni a tapétát? Köszi!
2010. dec. 17. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát én még nem halottam arról hogy tapétát meszeltek volna.

Miért ragaszkodsz a mészhez? Hidd el sokkal jobb a műanyagfesték(diszperzit), jól takar, élénk színekben is lehet kapni elentétben a mészfestékkel ami annyira megmarja a színezőt hogy csak halvány, fakó színeket kapsz.

2010. dec. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Válaszom : IGEN.

Gyorsan kellett tisztasági meszelést csinálnunk egy helyiségben. Igen ám,de volt 2 m2 régi/40 éves/ kék! csempe--se kedv,se idő nem volt leszedni,utána "rendberakni" a falat.

Ráraktunk fűrészporos tapétát,lemeszeltük,azóta is úgy van/másfél éve/.

2010. dec. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja ! mégegy! Mi hengereltük...mészfesték volt.

Hogy "síma" mésszel lehet-e--nem tudom.

2010. dec. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatod de biztos nem lesz olyan tartós mintha leszedted vna a tapétát és diszperzittel kented vna le. Mészbe és mészfestékbe pedig lúgálló pigmentes színezőt kell rakni ergo nem marja szét és nem fakul de még így sem keverhető ki annyi szín mint diszperzitnél. Hengerrel felhordható a mészfesték de a sima mész csak meszelővel / korongecsettel.
2010. dec. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem zsákos oltott mészből akartam keverni, hanem diszperzites vödörben készen, színre kevert mészalapú festékre gondoltam, persze ha van direkt hozzá való színező, még jobb.


Számos oka van, hogy mészalapút szeretnék, köszönöm a hasznos tippeket.

2010. dec. 23. 12:04
 6/6 anonim ***** válasza:

a mész azért jó, mert porózus, könnyen tud levegőzni alatta a fal, a vizet is leadja. manapság már a diszperziós festékek is képesek ugyanerre, így ez az előny minimalizálódott.

de azzal, hogy tapétára kened, nem tudod ezt kihasználni, mert a tapéta és főleg a ragasztó teljesen zárja a levegő útját. ha e miatt esett a választás a mészre, inkább szedd le előtte a tapétát.

2011. jan. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!