Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mennyire nehéz használni a...

Mennyire nehéz használni a varrógépet?

Figyelt kérdés
14 vagyok, és unom, hogy ugyanolyan ruhákban járok, mint mindenki más, szóval szeretnék csinálni magamnak ruhákat. Nincs varrógépünk, de ha egyszerűen meg tudom tanulni, lehet, hogy pl szülinapomra kérek. És mennyire tartós, erős, amit varrtál? olyan mint a bolti ruháké? És melyik típusú jó?
2009. jan. 28. 13:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha venni akarsz, mindenképp, háztartási varrógépet vegyél, itt találsz pára: [link]

Amúgy a varrás ugyanolyan tartós. Ha jót akarsz akkor keress egy idősebb, tapasztalt varrónőt aki tanít egy kicsit, mert nem kellemes, ha pl átvarrod az ujjad, tapasztalatból mondom, pedig én tudok varrni, ipari géppel is.

2009. jan. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez tök jó:)Én még ugy nem vartam csak technika órán és nem olyan nehéz.
2009. jan. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
abszolút meg tudod tanulni magad is, egyedül. én egyszer kaptam egy varrógépet, azt sem tudtam hogy kell befűzni a cérnát, aztán mindent megtanultam, amit kell. egyedül.
2009. jan. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
én mint szakmabeli,szintén a háztartási varrógépet tudom ajánlani,viszont 1 nadrágot vagyegy feksőt már kicsit nehezebb megvarrni mint technika órán bármit,ha van a környezetedben varrónő kérd a tanácsát a varráshoz illetve a szabáshoz,jó munkát :)
2009. jan. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
elírtam,felsőt :)
2009. jan. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is egymagam tanultam meg szabni varrni. Azt javaslom, hogy ha gépet vesztek, akkor mindenképp egy használt, de még jól működőt keressetek, pl egy Neumann textimát, mert amiket manapság lehet kapni újonnan tescó it ott annak már tiszta gagyi műanyag az egész beljese meg egyéb alkatrészek. Ruhát varrni jó ha van interlook is, ez az gép ami az anyag szélét eltisztázza. Az a baj ebből a legolcsóbb is majd 100 E ft de lehet helyettesíteni a cikkcakkozóval. Viszont egy selyem anyagnál ez már nem biztos hogy elég lesz. Ha én selyemből vagy muszlinból varrok akkor el szoktam menni keresztanyámhoz neki van interlookja, és ott eltisztázom. Másféle anyagoknál jó a cikkcakk is.
2009. jan. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Varrni valóban nem bonyolult művelet géppel, viszont a ruhát kiszabni, megtervezni szerintem annál inkább. Én nagymamám varrógépét örököltem meg, kiskoromba rengeteg babruhát, ruhát varrt nekem, akkor lestem el hogy is csinálja. De pl. amikor most huszonéves fejjel egy farsangi szoknyát szerettem volna megvarrni, kudarcba fulladt, mert a szabásnál elvéreztem. De a sötétítőfüggönyünket szépen megcsináltam (azt csak össze kellett varrni és körbeszegni. Nadrágokat is könnyű felaljazni (azt hiszem így mondják szakszóval :o))

Ezzel csak azt akartam mondani, hogy ha már ilyen lelkes vagy, és 14, lehet, hogy ilyen pályára kellene menned: divattervező vagy ilyesmi, ahol ezt tanulhatod, így magadnak is super rucikat varrhatsz, és később még profitálhatsz is belőle.

2009. jan. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is amatőr vagyok, de sokat varrok.Könnyen ellehet sajátítani a szabást is.Vegyél burda újságot, vidd el egy varrónőhöz, megtanít szabásmintát olvasni, onnantól menni fog.Én soha nem tanultam, de rengeteg ruhát varrok magamnak, és a kislányomnak.nem mindig tökéletesre sikerülnek, de ez benne van a pakliban.Varr a háztartási gép olyan jól mint a bolti ruhák varrata, sőt jobban.A boltinál sok ruhát csak a szegő varrat tart össze.Csak fordíts ki egy nyári fölsődet.nincs tűzővarrat, csak a szegő.És ha az egyszer elindul , szépen lyukad a ruha!!

Ne add fel az első kudarcoknál, menni fog!!

2009. jan. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Ha Békéscsabán laksz, sok mindenben tudnék segíteni, mint Női szabó mester. A gép kivállasztásnál valóban igaz, nem mindegy mit szeretnél varrni, és milyen anyagból. Ezét különböző varrás tipusokra van szükséged.

Éppen ezért egy egyszerűb gép (egyenes varrás, cikcakk varrás, amivel gomblyukat is lehet kivarrni) tökéletesen megteszi, hiszen csak most szeretnél tanulni. A többi programra csak akkor van szüséged, ha hímezni is szeretnél. Késsőbb, ha már minden jól megy, és még mindíg nem adtad fel (REMÉLEM, HOGY NEM) vehetsz egy komolyabb gépet is ami már több mindent tud.

Sok sikert kívánok, Üdv, egy szakmabeli

2009. febr. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, még várom a tippeket, tanácsokat :) Utsó: Budapesten lakom sajnos, pedig örülnék a segítségnek, de azért köszönöm a felajánlást :)
2009. szept. 22. 17:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!