Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen burkolatot tegyünk le...

Milyen burkolatot tegyünk le a lakásba, ami nem hideg és bírja a vizet?

Figyelt kérdés

A lakásunknak kis részét szeretnénk burkolni. Pici folyosó, kis konyha. Nem mutatna jól az olyan burkolat, ami feltűnő, mert pici a hely hozzá. Bár a 4.-en lakunk és most PVC van a padlón, még így is elég hideg. Túl sok pénzt sem tudunk most rászánni.

Én gondoltam lamináltra (bár egyik ismerősöm azt mondta, ő azon is fázik), de mivel a konyhában van a mosógépünk, így semmi esetre sem szeretnék oda olyat, ami nem bírja a vizet (épp a héten folyt ki, minden elázott). Meg a hűtő leengedése is nehézkes lenne.

Én megbékélnék a PVC-vel is, ha lehetne kapni valami modernebb, szebb fajtát, de amúgy nem szeretem a műanyag termékeket.

Talán valakinek van még ötlete, amire nem is gondoltam...vizet tűrő, nem hideg és nem drága.

Vannak azok a padlólapok, amik nem fényesek, hanem ilyen mediterrán hangulatúak, a felületük kevésbé sima. Lehet, hogy ezekben több a levegő rés és nem hidegek?


2011. febr. 16. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:

A laminált is és a csempe is hideg! Nekünk mindkettő van! Igaz a taposó alatt padlófűtés van, de pl. ősszel, amikor még nem fűtünk, de kint már hűvösebb van, akkor eléggé hideg.

A legjobb megoldás a parketta lenne, mert az nem hideg, viszont a túl sok vizet az sem nagyon bírja. A legjobb nektek szerintem a pvc lesz, még ha nem is tetszik!

2011. febr. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja még azt akartam írni, hogy az hogy a padlólap matt vagy fényes nem befolyásolja, hogy hideg vagy meleg!
2011. febr. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én az olyan matt padlólapra gondoltam, ami szinte ugyanúgy néz ki, mint a kültéri tégla. Ajj most nem találok képet.

Szóval olyan, mintha beltérre is téglát raknál le, csak persze szebb. Sokszor a széleit letördelik, hogy antik hatású is legyen. A felülete nem sima, ezért is gondoltam, hogy lehet nem annyira hideg, más a szemcseszerkezete.

2011. febr. 16. 16:09
 4/7 anonim ***** válasza:
Én tudom, mire gondolsz, de az is ugyanúgy hideg. Még a legjobb megoldás a linóleum (egyébként már egész jókat lehet kapni). Valamint ajánlom, hogy vegyél kis szőnyegeket. Nálunk rongyszőnyeg van a konyhában és az előtérben, így nem hideg. A takarítása nem gond, akkorát kell venni, hogy kényelmesen beférjen a mosógépbe.
2011. febr. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

a kettő egyszerre nem műxik.

a kő hideg, ha csak nincs padlófűtésed (panelban esélytelen) a padlószőnyeg meg nem való vizes helyiségbe.

szóval köztes megoldásként a PVC jöhet szóba, hidd el, van belőle normálisabb kinézetű is. pl a diegoban láttam egész jókat anno.

egyébként a laminált sem sokkal melegebb mint a kő, csak a hatása miatt gondoljuk melegebbnek. meg ugye a beidegződés: konyha, folyosó kő van, meg ott általában hidegebb is. szoba, nappali, parkett van, meg hát azt jobban is fűtjük. szóval én még egy efféle érzéki csalódást is bele tudok számítani a dologba.

2011. febr. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én a múltkor a Dr. Padlóban láttam modernebb pvc-ket. Valóban már szinte nem is lehet kapni. A Praktikerben és a Baumaxban Szegeden már nincs is. Ilyen szőnyeges boltokban nézz szét, szerintem ott modernebbeket árulnak. Hideg a járólap is, bármilyen is legyen és a parketta is. Én régen a fürdőbe szabtam padlószőnyeget a pvc-re. Esetleg valami ilyen megoldás nem jöhetne szóba nálatok? Ezt fel is lehet venni, ha szükséges.

[link]

Nem tudom mi a neve pontosan, amit linkeltem, az is ilyen lehet, hogy lapokat kell leragasztani, bár ez nem lehet olcsó. Én pvc szerűségnek gondolom ezt.

2011. febr. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon szép PVC padlót lehet kapni, neten is nézz körül. Van olyan fajta, aminek a hátoldalán 2mm szivacsos bevonat van, még járni is jó rajta.Ezenkívül van vízálló parafa lapokban vagy tekercsben.
2011. febr. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!