Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan lehet ledből neoncsövet...

Hogyan lehet ledből neoncsövet csinálni?

Figyelt kérdés
tudom ez így hülyén hangzik, de mégis, neoncső kinézetű a dolog amire kíváncsi vagyok, és úgy is működik, egy videóban láttam, de már nem emlékszek, hogy hol... és ha naggyából kész, akkor hogy lehet bekötni? :S milyen energiaforrás kell hozzá, ha pl egy bicajra akarnám föltenni? :)válaszokat köszönöm.
2011. jan. 24. 20:23
 1/3 anonim válasza:
100%

ami olcsó homemade "neon" legegyszerűbb változata:

veszel egy erős fényű LED-et (ami 3V-al működik)

veszel egy ragasztópisztoly betétet, majd a betét egyik végére beolvasztod a LED-et (erősebb fénykibocsájtás érdekébe, érdemes mind a két végébe LED-et olvasztani)

(fogsz egy ragasztópisztolyt, bekapcsolod, a betét végébe nyomsz egy lyukat majd amíg meleg a keletkezett lyuk, belenyomod a LED-et)

az egész "neoncső" áramellátásához elég két ceruza elem, amit sorosan összekapcsolsz (így kapod meg a két ceruzaelemtől a 3V-ot) majd az elemre párhuzamosan kötöd a két LED-et ami már be van olvasztva. (persze érdemes egy kapcsolót is közbeiktatni :) maga a LED fogyasztása rettentő kevés, majdnem elhanyagolható, szóval 2 ceruza elemmel sokáig fog üzemelni :)

Ha tetszik ez a módszer, akkor jó bütykölgetést kívánok

2011. jan. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszod! én sima gumicsőre gondoltam, de nem annyira vezeti az áramot. azt hittem hogy a ragasztópisztoly betét túl tömény, de akkor kipróbálom azt. mégegyszer kösz :)
2011. jan. 24. 21:08
 3/3 anonim ***** válasza:

Valaki már kérdezett hasonlót nemrégiben.

A ragasztó rúd túl sűrű optikailag, a fény nagy részét elnyeli, ami nem jó. Viszont az áttetsző műanyag rúd ( pl. reluxa pálca) sokkal jobb. Itt egy videó:

http://www.youtube.com/watch?v=0JSMQk61xQ8


A rudat nem kell meghajlítanod, így a sütögetős részt ki kell hagynod. A barázdálás helyett csiszolópapírral a teljes felületet finoman felérdesíted.

2011. jan. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!