Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan tudnék egy szalagfűrész...

Hogyan tudnék egy szalagfűrészgépet csinálni? Mik kellenek hozzá?

Figyelt kérdés
Ócskavastelepi anyagokra gondolok. Tippeket várok, hogy kéne belekezdeni.
2011. okt. 29. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
két bazinagy vaskerék csapággyal tengellyel, asztalnak való vasanyag, a kerekekre parafabevonat a csúszás elkerülésére, fűrészlap, tartókerék és még egy csomó ki apró, de fontos dolog. Vegyél inkább egy készet, vagy nézz szét a vastelepen hátha találsz egy javíthatót.
2011. okt. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Oszinten, nem szeretnem elvenni tole a kedved, de ha mar ezt kerdezed, nem biztos, hogy hozza kellene fognod. Inkabb vegyel egy hasznaltat. Legvaloszinubb, hogy olcsobban jonnel ki. Nagyapamanak volt, illetve meg van, csak epp nagyapan nincs egy a muhelyeben es nem egyszeru szerkezet. Sok kis biszembaszom kell, hogy a fureszlap a helyen maradjon, tudd fesziteni, es amikor tolod a fat, hogy akkor sem ugorjon le...
2011. okt. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igazából 15 éves vagyok.
2011. okt. 29. 17:08
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz eszterga és marógép közelébejutni hogy valaki meg csinálja akkor ne kezdj bele mert a Made in kókány életveszélyes.
2011. okt. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia!

Szerintem várj vele még egy kicsit.

1 Sok minden kell hozzá.

2 Ezeket nem könnyű beszerezni.

3 Szerintem azért még a hegesztés is kicsit sok lesz neked.

4 A benzinmotorok nem valami egyszerű szerkezetek, de a villannyal se sokkal könnyebb bánni.

És végül anyagilag is húzós lenne, meg nem csak néhány kilós vasak kellenének bele. Na meg a szüleid se repdesnének az örömtől.

Ja és persze nagyon veszélyes, meg a fűrészlappal is sok baj van. (élezés, hegesztés...)

Inkább kezdj valami könnyebbel. pl.: körfűrész bár ez is húzós kicsit, de ha van némi tapasztalatod barkácsolás terén egy kisebbet össze lehet rakni.

Én nemrég csináltam egyet, mosógépmotorból, meg itthon talált vackokból és prímán működik.

Neked mihez kéne?

2011. okt. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!