Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mennyire jó a belső szigetelés?

Mennyire jó a belső szigetelés?

Figyelt kérdés

Tégla építésű családi házat érdemes belülről leszigetelni? Erre lenne lehetőségem, kívülről sajnos nem. Arra gondoltam, hogy üveggyapot + gipszkarton. Érdemes? Van akinek így van? Milyen hátrányai lehetnek a belső szigetelésnek?


Köszönöm a válaszokat!


2011. jan. 28. 22:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Én épületgépészként nem javaslom. Ha nem rendkívül korrekt a méretezés és a kivitelezés is, akkor több kárt okoz, mint hasznot.

Nagyon pontosan kell kiszámolni a hőátbocsájtásokat, mert ha a harmatpont a rétegek közé esik, akkor ott örökké penészes lesz valami, ráadásul legtöbbször nem is látható helyen.

2011. jan. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Erre nem is gondoltam! Köszi szépen az infót! Nem gondoltam hogy ilyen dolgokra is figyelni kell :S


Azt hittem hogy szigetelőanyag + gipszkarton és kész. De ezek szerint nem ilyen könnyű :(


Még egyszer köszi!

2011. jan. 28. 22:37
 3/13 anonim ***** válasza:

alapvetően belülről nem hőszigetelünk. úgy is mondhatnám, h tilos.


persze vannak speciális esetek amikor kismértékben el lehet ettől térni...


Gondolj arra, hogy ha belülre teszel hőszigetelést, akkor pl a falban lévő vízcső extrém hideg esetén elfagyhat.


ami nagyobb probléma, h a faladnak az állaga romlik tőle.


mondjuk abból a költségből ami a belső szigetelés lenne, már kívül is megoldható.


egyébként meg tessék pályázni a Széchenyi tervre!

vannak energetikai pályázatok magánszemélyeknek.

2011. jan. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 BlackSword ***** válasza:

Semmilyen körülmények között sem ajánlom... Ha már szigetelsz, akkor kívülről... Párapont, ahogy az első is írta, szerelvények a falban megfagyhatnak, és még a falban is nagyobb lesz a hőingadozás... Tehát nagyobb intervallumban ingadozik a falban a hő... Ha lehet, akkor inkább kívülre tedd azt a hőszigetelést...

Mi az amiért azt írtad, hogy kívülről nem lehet???

2011. jan. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 P.Pityu ***** válasza:

Mitől lesz nagyobb a falban a hőingadozás?

Szerintem nem reális veszély egy átlagos külső falszerkezet esetén a fagyás a belső oldalon.

A betonszerkeszetü épületeknél(irodák,középületek) is szigetelés + előtétfal van.Akkor ott miért nincs páraleccsapodás?

2011. jan. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 P.Pityu ***** válasza:
-c
2011. jan. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem sajátom a ház, csak egy helyiséget szerettem volna szigetelni. Ezért írtam, hogy kívülről nem megoldható.


Köszönöm a válaszokat!

2011. jan. 30. 14:09
 8/13 BlackSword ***** válasza:

P.Pityu

Erre van egy görba, hogy a fal melyík pontján mennyi a hőmérséklet, és Ugye tél-nyár viszonylatban a fal átlaghőmérséklete más... Jóval nagyobb ezen értékek ingadozása, ha belül van szigetelés, mivel akkor a falat nem védi a hőhatástól semmi... Így már érted???

2011. jan. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

P. Pityu!

A harmatpont, a hőátbocsájtás és a hőtehetetlenség összefüggéseit kell csak ismerni és már értesz is mindent.

2011. jan. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 P.Pityu ***** válasza:

Aha..Nem törekszem az egész világ megértésére.:)

De az utolsó két válasz szerint ha valaki megérti a felsoroltakat akkor tud belülről szigetelést csinálni?!:)

2011. jan. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!