Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A belső szigetelés tényleg...

A belső szigetelés tényleg annyira rossz?

Figyelt kérdés
A rengeteg letakarítás, szellőztetés ellenére is előjön a penész a szobánk egyik falán, s állandó penészszag van, ha fűtünk. Elgondolkoztunk a szigetelő tapétán vagy más belső szigetelkési módszeren, mivel a külső szigetelés elég drága. Arra gondoltunk, hogy csak olyan magasságig szigetelünk, amíg penészes szokott lenni (1m kb., ez nem tudom mennyire lenne hatásos). Annyi rosszat olvastam már róla, hogy majd alatta fog penészedni, csak azt nem értjük, hogy ha a szigetelő tapéta miatt nem tud a falon pára lecsapódni, hogyan lesz alatta penészes. Köszönöm a válaszaitokat.
2010. máj. 6. 11:18
 1/7 anonim válasza:
100%
Úgy, hogy a nedvesség kívülről éri. Legalábbis ha vályogház, akkor szinte biztos hogy ez az oka, nekünk is így volt.
2010. máj. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem vályogház. Tégla. Azt értem hogy éri kívülről a nedvesség, de máshol is éri, mégsincs több helyen penész. Biztos valami szerkezeti gond, gondolom én.
2010. máj. 6. 12:53
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Lehet, hogy furcsán hangzik, de a szakemberek szerint a megfelelő szellőztetés legtöbbször megoldja a penészedési gondokat!
2010. máj. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Lehet hogy van ahol megoldja, de itt reggel negyedórát van nyitva, meg mikor hazaérek, szinte egész délután ha jó idő van (télen nem persze, de sokáig van akkor is), és ha kell (általában kell) még este is.
2010. máj. 6. 18:56
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés az, hogy mitől penészedik. Ha hőhíd okozza, akkor megoldja a belső szigetelés, de ha kívülről vagy aluról nedvesedik valami miatt akkor csak ártasz vele.
2010. máj. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%
A külső szigetelés a legjobb megoldás. Ha drágállod, akkor csináld meg (mindig) csak ott, ahol belül penészesedik. Érdekesen fog kinézni, de a problémát megoldja.
2010. máj. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A feladat: kideríteni mitől van, mert ha alulról, akkor gondolom a kívülről szigetelés se jó.
2010. máj. 7. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!