Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Villanyszerelési kérdés?...

Villanyszerelési kérdés? Kérem szakértők segítségét!

Figyelt kérdés

Adott egy most épülő 100 nm2 es ház, ahol a szokásos számítógép, mosógép, lejátszók mellett lenne egy mosogatógép, és egy elektromos sütő is (főzőlap gázos), plusz a kertben egy szivattyú a kúthoz.

Az első villanyszerelőnk aki az ideiglenes áramot intézte meggyőzött minket hogy erre elég az egy fázis a 32 amperrel. (ilyen szekrényt vettünk is)

Aki a ház villanyszerelését végzi most azt mondta, hogy ha megy a sütő, mosógép, mikró, akkor nem tudok már mondjuk porszívózni, mert kevés lesz, lecsapja.Tetessünk be 3 fázisos villanyórát , de ezzel a 32 amperral, vagyis 30-al, 3*10-el.

Ennek nem látom értelmét, sőt szerintem rosszabb is, hiszen, egy egy nagy gép le is meríti a 10 ampert, azt olvastam egy sima villanysütő 15 amperes???

Értem a legjobb az lenne, ha 3*16 ampert vásárolnánk, de sajnos már nagyon ki vagyunk centizve, és ez a nem várt költség így is magas.

Ki mit tud tanácsolni, mit csináljunk?

Maradjunk az egy fázis 32 amper, vagy a 3 fázis 10 amper, vagy esetleg lehet azt hogy 3 fázisra: 32,0,0 és ha lesz pénzünk bővítünk?

Köszi előre is a segítséget.


2011. júl. 4. 10:12
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

20 , 6 , 6

Dugaljak, sütő 20-on, világítás 6 - 6 közt elosztva pl.

2011. júl. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

legyen 3 szor 10 amper mert eleve ha újonnan építed akkor kell. Hogyan használnál szalagfűrészt hegesztőt stb.

Másrészt ha oda kerülne a sor könnyebben eladot a házat. Egy fázissal semmit sem érsz.Tervezzétek a házat jó vastag vezetékesre 3x 16 amperra és ha lesz pénzetek vagy ha kell akkor kicserélik nektek a kismegszakítókat a villanyórában.

2011. júl. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 D.O.81 ***** válasza:

Mivel 32A-t lehet ingyen kapni, így érdemes 3*10A-t felrakatni és a sütőt három fázisra kapcsolni. Mivel emlékeim szerint a főzőlapok és a sütők is alkalmasak háromfázisú táplálásra, ha azok fix bekötésűek.


Sok sikert!

2011. júl. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Az elektromos sütő nem alkalmas 3 fázisú táplálásra mert a főzőlap gázos és csak asütő elektromos. Abból pedig csak egy dugvilla jön ki ami egyfázisú. Ennek ellenére csak 3 fázist javaslok
2011. júl. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekünk régi építésű 1fázis 16A van csak sajna..

Én a 3fázist javaslom...nekem is jól jönne.

Ha kombitűzhely,azzal gond lesz. Ha beépíthető a gáz és a sütő,az jó,azt lehet 3fázisra.

2011. júl. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem beépíthető, kombinált a sütő.

Akkor eldöntöttük, lesz 3 fázis, ampert meg majd vásárolunk hozzá, ha lesz pénzünk.

Köszönöm

2011. júl. 5. 07:31
 7/9 anonim ***** válasza:

Még annyit...tudom,ez is plusz-pénz...de egy vezérelt áram is kéne !

Tudom,csak a saját vágyaimat írom,de:

Nagyon spórolós vagyok--ésszerű keretek között. Sokszor jól jönne az olcsóbb áram-írom a példát.

-Egy ismerősünk vezérelt áramot/is/ köttetett be. Fix bekötés,kapcsolóval. A boyler "csak" addig volt fölrakva,amíg lakhatóvá lett a lakás...a lényeg,hogy most a két konnektor egymás mellett van. A síma,és a vezérelt. Úgy tervezi a mosást,hogy akkor indítja a gépet,amikor van vezérelt áram. Ha a programlefutás(szennyezett ruha 70fokon) hosszabb,mint a vezérelt(van mikor csak 1 órahosszáig van) villanyszerelő valami váltórelét rakott fel,így szünetmentesen! átkapcsol a "rendesre". De általában vezérelttel mos,és 5 tagú családnál megy sokat a gép. Ez szabálytalan,de senki be nem megy a fürdőbe évek óta ellenőrizgetni.

2011. júl. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Három fázisnál 3x16A az alap. Külön az órától egy egy áramkört a sütőnek, mosógépnek, mosogatógépnek, konyhai eszközöknek. A szivattyúnak is érdemes egy külön áramkört kialakítani. A többi áramkört "tetszés szerint" de fázisonként ha lehet egyenletesen elosztva kellene megoldani.
2011. júl. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

07-05 09:10 nek!

Valóban szabálytalan, és mivel csak a villanybojlerre adták meg, és csak arra szólt a kedvezmény, (nem véletlenül tilos megszakítani a kötöződobozoknál a kedvezményes áram tápvezetékét. Csak egyszer jöjjenek rá!)áramlopásnak számít, amit büntetnek. Csak az órán kell leolvasniuk a fogyasztást, és megmondják, hogy loptátok-e, vagy sem. Ők tudják, hogy mennyi ideig szolgáltatták a kedvezményes áramot, és ki tudják számolni, hogy mekkora volt óránként a fogyasztás, így rájönnek, ha sok.A mosógép általában többet fogyaszt, mert 2000 Watt a fűtés, és kb. 6-700 Watt a motor fogyasztása, ellenben a bojler max. 2000 Wattjával szemben.

2011. szept. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!