Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mekkora biztosíték szükséges...

Budwa kérdése:

Mekkora biztosíték szükséges egy lakóházba, ha két emelet külön lakrészként használják?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kérdés pontosítása a következő:

Adott a házban 2 mosógép, 2 mosogatógép, 2 hűtő, 2 villanysütő és 1 kerámialapos sütő, illetve ezen kívül kisebb háztartási gépek (porszívó, vasaló).

Lehetséges olyan helyzet, hogy a két sütő és a 2 mosógép együtt megy, illetve a kerámialapból 2-3 lap is mehet egyszerre.

Mekkora biztosíték szükséges az adott gépek működtetéséhez? Jelenleg 3x16 A fogyasztásmérő kismegszakító van. Elbírja, vagy növelni kell? Ha igen, mennyire?

Tapasztalatokat is várok (adott házban kinél hány A biztosítékok vannak, milyen berendezés üzemeltetése mellett)

Köszönöm válaszotokat!


2011. febr. 28. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A 3x16A egy lakás ellátását bírja,nekünk is ennyi van.

Szerintem a duplájára kellene min.növelni.

Vagy egy teljesen új bekötés,ugyanilyen paraméterekkel.

A helyi áramszolgáltató mondja meg a tutit,de a bővítés olyan horror összeg,hogy egy újba kéne gondolkodni,nem beszélve arról,hogy később(akár 10év)egymástól teljesen független lakórész kialakítása könnyebb lehetne.

2011. febr. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ. Én nagyjából kiszámoltam. Csak max 3x20 A-re tudom növelni, mivel a villanyóra max 60 A-t bír el. Ennél többre úgyse fogják növelni. Én úgy számoltam, hogy a 3x20 A elégnek kell lennie. A 16 A is elég, igaz a tűréshatáron belül fog mozogni a feszültség. (értsd 17 A körül)

Nagyon soknak találom a 3x32 A-t. Az rengeteg. Egy sima lakótelepi házhoz 1x32 A van és vígan elvannak az emberek. Na itt kb. 2 lakás lenne egybe, elméletileg 64 A bőven elég. De mivel csak max 60ra tudom növelni (horribilis költségek nélkül) talán ez a megoldás lesz csak.

2011. márc. 1. 07:14
 3/5 anonim ***** válasza:
3x20-ra történő bővitésed is fog egy kis aprópénzt elvinni
2011. márc. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tudom!
2011. márc. 1. 10:46
 5/5 anonim ***** válasza:
A hálózat fejlesztési hozzájárulás(HÁF) Démász területen Amperenként 4000Ft.Neked 16A van a következő lépcső 20A 4 a külömbségX3=48000+kiszállás.A betáp vezeték is meghatározó nem mindig engedik a bővítést.A villanyóra végett ne aggódj raknak elé áramváltót ha szükséges.A belső hálózatod is nézesd át kollegával mert ami teljesítményeket írtál az nem kevés és hamar elég a vezeték a falban ha az áramkör túl van terhelve.
2011. márc. 2. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!