Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy 2500 wattos villanysütőhöz...

Egy 2500 wattos villanysütőhöz milyen átmérőjű alumínium vezeték szükséges?

Figyelt kérdés
És lehet e fali konnektorról üzemeltetni vagy direktre kell kötni?
2011. szept. 13. 16:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

A terhelhetőségi táblázat szerint a 1,5 mm2-es keresztmetszetű alumínium 13 A-rel terhelhető, de 10-es biztosítékkal kell szerelni.

Ebből kifolyólag a 2500 W-hoz legalább 2,5 mm2-es alumínium vezeték szükséges, és a bekötést követően melegedési próbád kell végezni.

Szerelheted oldható kötéssel is a fogyasztót, de akkor a kötésnél is biztosítanod kell a 15 A-es terhelhetőséget.

2011. szept. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%

Az előttem szóló bizonyosan jól számolt.

Bennem csak az vetődött fel, hogy miért ne lehetne rézkábelt használni?

2011. szept. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Még ezzel a linkkel megtoldom a válaszom:

[link]

2011. szept. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet azt akarta megtudni, hogy a meglévő, adott keresztmetszetű elektromos hálózata megfelelő-e.

Természetesen ha új szerelés, ne használjon alumíniumot :)

2011. szept. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettetek
2011. szept. 13. 21:56
 6/12 anonim ***** válasza:
21%

Nekem az tűnik a legegyszerűbbnek, hogy a gyári három eres rézkábelre fölrakok egy villásdugót és bedugom a legközelebbi konnektorba.

A külön biztosítást hogyan kell megoldani? Mert szerintem elég hülyén néz ki egy bumszli guman tábla egy kismegszakítóval és egy konnektorral a konyhapult fölött a csempén. Nem is láttam még sehol.

2011. szept. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%
Ha megoldható, akkor be kell húzni neki egy külön szál vezetéket. Ha nem, meg kell nézni, mennyire terhelhető a konyhai hálózat, és az alapján eldönteni, hogy használható-e, vagy nem.
2011. szept. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

Na de 2500W az nem olyan óriási teljesítmény. Egy sima mezei hősugárzónak is van ekkora teljesítménye és ahhoz nem szoktak kelleni ilyen előkészületek. Vagy akár a mosógép is felvesz ennyit ha megy a fűtőszál és a motor is.

Ha a főzőlap is villany lenne, az már más, mert ahhoz biztos hogy általában kevés a sima hálózat.

2011. szept. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%

2500 W az 11 A, tehát nem kevés. A 2500 W-os hősugárzót sem dughatod be egy 10 A-re tervezett hálózatba. Márpedig sok helyen ennyit is nehezen bír el a hálózat. 2500 W-nál már egy nem tökéletes érintkezés, egy vékonyabb vezeték bizony tud melegedést esetleg tüzet vagy zárlatot is okozni. Ezért nem mindegy, hogy a nagy teljesítményű eszközöket hova és hogyan kötik be.

A villanytűzhelyet lehet oldható kötéssel kötni, de a legközelebbi konnektorba köthető maximális teljesítményt azért jó lenne kideríteni mielőtt abba beledugja :)

2011. szept. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
32%

Ez igaz.

Egy általában átlagos 16 A-es hálózatból indultam ki.

2011. szept. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!