Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan tudnám a -bútorok...

Hogyan tudnám a -bútorok által levert- falat kijavítani?

Figyelt kérdés

Kismama vagyok, a férjem nagyon sokat dolgozik, így az ilyen apróságokat én megcsinálom itthon, van egy javítandó sarok rész is. Azt szeretném tudni, hogy milyen anyaggal dolgozzak, mennyi idő után lehet festeni a javított részt?

Válaszaitokat előre is köszönöm!


2011. márc. 9. 08:13
 1/8 anonim ***** válasza:
lehet venni előre kevert glettanyagot zacskóban. veszel egy ilyet (pl. festékboltban) meg egy spaklit és kijavítod. aztán csak le kellene festeni. ezt viszont problémás, mert nincs az az isten, hogy az új festéknek ugyanolyan színe legyen, mint a réginek. azaz praktikus az egész szobát átfesteni.
2011. márc. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. A festék nem gond, mert nemrég festettünk, tudok ugyanolyan színt kevertetni, lementették a gépre az üzletben.


Viszont ha nincs/nem kapok előre kevert glettanyag, akkor azt hogyan készítem el?

2011. márc. 9. 08:42
 3/8 Olga néni ***** válasza:
Nem vagyok festő, de kisebb sérüléseket sima gipsszel is ki lehet javítani. Ne keverj be sokat egyszerre, mert gyorsan köt. Ha megszáradt, lehet festeni.
2011. márc. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A sima gipsszel tudok bánni, játszóházas foglalkozásokon rengeteget készítettem ezelőtt :D Ha ugyanolyan jó, akkor megcsinálom azzal. Köszönöm!:)
2011. márc. 9. 10:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet kapni kis csomag (pár dkg) glettelőanyagot festékboltban (ajánlom a Poli-Farbe márkát) ha nem kell sok akkor bőven megteszi, gipsz alapú ez is de nem repedezik ki úgy mint a tiszta gipsz, ha mélyebb a sérülés akkor kérj az eladótól valamilyen vastagglettet.
2011. márc. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ha teheted használj "széria glett"-et.2,5 kg a legkisebb kiszerelés,és kezes bárány,ráadásul hófehér.(csak tartsd be a csomagon olvasható előírásokat).Az előre bekevert glettekkel nem olyan jó és könnyű dolgozni.
2011. márc. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki segítő válaszát! Akkor holnap megveszem a szériaglettet. Köszönöm mégegyszer!
2011. márc. 9. 14:55
 8/8 anonim ***** válasza:

Esetleg még vehetsz csiszolópapírt is, ha nem sikerül elég símára a felület, száradás után átcsiszolod, valami kis dobozszerűre ráhajtod a papír (csiszolófa gondolom nincs otthon), hogy síma maradjon csiszolás közben a papír és úgy csiszold.

Én is gondolkodtam már rajta, hogy valamit ki kellene találni, hogy az ágy ne "bántsa" a festéket a falon, én valami lécet gondoltam feltenni, ami az ágy színével azonos. Már tettünk gumit az ágy lábára, hogy ne csúszkáljon, de nem elég hatékony.

2011. márc. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!