Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Az egész falfelületet le kell...

Az egész falfelületet le kell glettelni vagy elég csak a lyukakat kijavítani?

Figyelt kérdés
Hétvégén előszobát szeretnénk festeni, de mindenki mást mond. Most tapéta van, azt leszednénk, de alatta csak a beton van.
2011. júl. 29. 08:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mivel biztosan nem egyenletes a fal, jobb ha telibe gletteled.
2011. júl. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
majd, ha leszedted, meglátod milyen a felület.
2011. júl. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Panel? Mert akkor ajánlom, hogy vegyetek egy nagy levegőt és egy nagy csomag glettet... a kisszobát csináltam nemrég, az volt a terv, hogy csak a lyukakat kiglettelem. Hát ne tudd meg, mi várt a tapéta alatt... pontosabban úgyis megtudod... volt olyan, ahol két panel illesztésénél egy centi különbség volt! Ahhoz, hogy a fal egyenes legyen, egyszerűen muszáj volt telibe glettelni, mert nem úgy voltak rajta lyukak, hogy oké, ráhúzok egy kis glettet és kész, hanem olyan a beton, mint a korhadt fatörzs! A végén fehér volt az egész fal, oldalanként csak egy-két helyen látszott ki a beton.

Hacsak nem volt valaki olyan rendes, hogy glettelt előttetek, akkor nagy melóra készüljetek föl. És nagyon ajánlom, hogy ilyen tükörglett nevű cuccot vegyetek, obiban vettünk ilyet, nagyon jó vele dolgozni, és ami a lényeg, hogy hófehér. Ha telibe kell glettelnetek és színessel festetek, így gyakorlatilag megússzátok az alapozófestéket.

2011. júl. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Na ja azt telibe kell glettelni 2 soron. Szerintem ehhez már hívj festőt mert ez azért időigényesebb, nehezebb és könnyen megtudod magad szivatni vele... ( karcol a gletted, nagyon kantnis és akkor lecsiszolhatod a kezed is :S )Amúgy meg festőt kérdezz meg az megmondja biztosra ( de énis mert most vagyok végzős festő) szóval mehet a glettelés. Sok sikert és türelmet :)
2011. júl. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
09:26-os Általában ezek alá nem gletteltek anno sosem ha erdetileg is tapétás volt költség és idő csökkentés miatt. Amúgy ajánlom ha nagy szintkülönbségek vannak a falban a Széria Glett 6-30as vékonyvakolatát. Ez 3cm vastagságig feltudod húzni és nem kell glettel 2 vagy akár 3x is belehúzni hogy síkba legyen. De a glettelés előtt azért nem árt alapozni a felületet, illetve festés előtt kötelező!... csökkenti a szívást, jobb tapadást biztosít a festéknek ;)
2011. júl. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Vagyis bocs Rigis Rimano 6-30 :) De szériának is van kézivakolatja 6-40es na mostmár befejeztem egyelőre
2011. júl. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

09:27 vagyok, egy tipp: lehetőleg még ma szedjétek le a tapétát. Ha glettelni fogtok, az időben úgy néz ki, hogy kb. 4-5 óra, mire felkenitek (feltéve, hogy nincs gyakorlatotok, valamint hogy egyenes falat szeretnétek), aztán száradási idő, aztán esetleg még egy sor, hacsak nem azt a vakolatot választjátok. De mindkét esetben fennáll az, hogy el fogja venni az egész szombatotokat. Vasárnapra meg marad a festés, abból is valószínű több réteg kell, szóval az is elvesz egy napot.


Mindenesetre tudjátok, hogy együttérzek veletek, én is pont az előszobát, meg talán a konyhát fogom festeni a hétvégén :)

2011. júl. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Esetleg... hol laktok? Ha itt a környékben elugranék besegíteni :) És nem tartana 4-5 órába hanem max 2 ha nagy az az előszoba :)
2011. júl. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Baranya megyében lakunk. A férjem épp most szedi le a tapétát. Terveim szerint ma glettelés, holnap csiszolás és alapozás, vasárnap pedig festés. Nem szeretném elkapkodni. Nem nagy a helység, de most csinálom először. Inkább rászánom az egész hétvégét.
2011. júl. 29. 10:29
 10/11 anonim ***** válasza:
Kár... én JNSZ :) Még ingyen is elmentem volna csak ne unatkozzak meg gyakorolni sem árt azért. Jó munkát :D
2011. júl. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!