Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan tudnék hangszigetelni...

Hogyan tudnék hangszigetelni két szoba között, aminek van egy közös, de használaton kívüli ajtaja?

Figyelt kérdés

A befalazás, és egyéb végleges megoldások nem jöhetnek szóba, mert albérlet...

Tipikus panel, remélem értitek mire gondolok. Az egyik szobában az ajtós falon szekrénysor van, ami takarna, szóval még ha csúnya is a megoldás, az se baj, csak ne végleges legyen.

Gondolom hungarocell nem ér sokat, esetleg formára vágott vastag szivacs?...

köszi :)


2011. márc. 23. 00:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
kőzetgyapot táblák, rá meg gipszkarton.A baj, hogy ilyen kis mennyiségű gyapotot nem tudsz venni.
2011. márc. 23. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azt mondják a tojástartó (a kartonpapírból készült) kiváló hangszigetelő.

Gyűjts össze párat, biztos több ismerős is szokott venni, és tedd fel azt, a szekrény meg eltakarja.

Felteszed gyurmaragasztóval, ezek könnyűek, meg fogja tartani, és nyom nélkül el lehet távolítani.

2011. márc. 23. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az 1-ő a jó.
2011. márc. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Olga néni ***** válasza:

A tojástartó ne hangszigetel, nem elnyeli, hanem csak szétszórja a hangot a felülete. A zárt cellás anyagok (hungarocell, szivacs) szintén nem jó hangszigetelők.


Salakgyapot a nyerő, és lehet kis mennyiségben is kapni (tüzép)! Táblában van, sűrűbb, lépésbiztosnak hívják (mert betonozni is lehet rá). Én is használtam, pont egy ajtót szigeteltem le vele, nekem 3 darab tábla elég volt, illetve a biztonság kedvéért duplán raktam, így lett 6. És nem egy nagy összeg.

2011. márc. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a tojástartó tálca hangszigetelő képessége a városi legendák témaköre.
2011. márc. 24. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Olga néni ***** válasza:
Köszönöm!
2011. márc. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Olga néni, ahogy te csináltad, az a megoldás mennyire könnyen távolítható el?

2011. márc. 30. 21:32
 8/8 Olga néni ***** válasza:
100%
Nagyon könnyen. Pont akkora táblákat kaptam, mint az ajtó fele. Kitöltöttem velük az ajtó felületét, fóliát tettem rá, hogy nem poroljon, és keresztben kis lécek tartották az egészet, nem is kellett szögelni.
2011. márc. 31. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!