Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Rozsdás szerszámokat, eszközök...

Rozsdás szerszámokat, eszközöket hogyan és mivel lehet felújítani?

Figyelt kérdés

Régi balták, kalapácsok, kapák, és egyéb kisebb eszközök. Van amelyik csak kicsit rozsdás, van amelyik szinte teljesen, viszont nem annyira, hogy használhatatlan lenne.

Hogy lehetne ügyesen rendbe szedni őket?

Utána ígérem vigyázni fogok rá, hogy ne legyen újra rozsdás, csak légyszi súgjátok meg mi a visszavarázsló szer!

Köszönet előre is!


2011. ápr. 12. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:
A legegyszerübb, ha olajos ronggyal dörzsölgeted, amig szép fényes lesz.
2011. ápr. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Befújod kis rozsdamaróval, aztán olajjal kenegeted be.Bármilyen olajjal, gépzsírral.
2011. ápr. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

Balta, kalapács, kapa... ezek közül én egyiket se szoktam olajozni.


Balta: ha csak felszini rozsda van rajta, akkor egyszerűen használni kell, és magától lekopik róla 1-2 nap alatt. Ha komolyabb a helyzet, akkor rozsdamaró (pl RO 55), aztán élezés.


Kalapács: azt már felszini rozsdánál is lemarnám, alapoznám, és lekenném kalapácslakkal


Kapa: ugyanaz, mint baltánál.


Ha nem akarsz maró folyadékkal vacakolni, akkor szóba jöhet drótkefe, vagy drótkorong, esetleg homokfúvó is.


Érdekes lehet még, hogy milyen állapotban van a szerszámnyél? Ugyanis ha nyelet nem kell cserélni, akkor inkább drótkefe, és nem rozsdamaró... ha a nyél is kirohadt, akkor én a vegyszert választanám.


Ha sikerült rendbeszedni őket, akkor az a lényeg, hogy sose tedd el a szerszámot koszosan, és száraz, szellőzős helyen tárold! Ha esetleg olyan szerszámokról van szó, amiket nagyon hosszú ideig nem használsz, akkor van értelme a fent említett olajozásnak, ilyenkor esetleg rongyba vagy papírba is becsomagolhatod miután leolajoztad.

2011. ápr. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Biztos jó a rozsdamaró???


Hasonló munkát tervezek én is, és nekem azt mondták, hogy a rozsdamaró savas, és így jobban elősegíti a későbbi újrarozsdásodást.


Rozsdaátalakítót és rozsda passzíválót ajánlottak nekem. Ezeket ismeri valaki, milyenek?

2011. ápr. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 m68 ***** válasza:

Marketingnek ne dőlj be, rozsdamarót évtizedek óta használnak, semmi baj nincs vele. Ha időd engedi, akkor helyette tényleg használhatsz olajat valamilyen dörzsölési eljárással, pl. nagyon finom (500-1000) dörzsvászon segítségével.

Kapára, fűrészre, egyéb igénytelen szerszámokra igaz a szólam, tényleg csak használni kell, lekopik magától.

2011. ápr. 21. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!