Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Bicikli lefesthető kézi...

Bicikli lefesthető kézi spray-el? És ha igen, akkor hogyan?

Figyelt kérdés

A régi biciklim vázát szeretném átfesteni minél olcsóbban. Szaküzletben baromi sokat kérnek érte, de hallottam már hogy kézi spray-el is szépen le lehet festeni és tart pár évet az is.


Kérdéseim:

-Mennyi spray kell egy vázhoz? És mennyibe kerül?

-Mielőtt lefújnám le kell csiszolni a régi festéket vagy elég megtakarítani és ráfújni a régire?

-Egyéb jótanácsok amire kell figyelnem hogy később ne bánjam?


Köszi előre is!


2011. máj. 6. 13:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egy doboz valószínűleg elég, 1-2-3ezerért kapsz, minőségtől meg kiszereléstől függően. Meg kell előtte csiszolni, finom vizes csiszolópapírral.
2011. máj. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
mi most vettünk tescoban 700ft volt.1elég volt rá.rá van irva h hány cmről érdemes fuijni hogy ne follyon meg
2011. máj. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 nagyontamas ***** válasza:

Az előttem szólóhoz csak annyit tennék hozzá, hogy szedd szét a bringát, keress egy szél és pormentes, helyet.

Zárt tér a legjobb, ha azt akarod, hogy mutatós legyen a festés. Célszerű a fújást a váz felfüggesztett állapotában elvégezni.

A második réteget, lehetőleg a teljes száradás után vidd fel!

2011. máj. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

es ha mindent jol csináltál, akkor ez elsö kavicsfeverödésnél egy ujjbegynyi területen le is pattan a festék (akármennyire is jól megcsiszoltad, zsirtalanitottad elötte).

nem éri meg.

2011. máj. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Neolux festékkel csináld, az nem ilyen márkátlan TESZKÓ gazdaságos fosadék...


Ha meg fekete a bicód, nyomhatod hőálló kazán- meg egyéb festékkel is. Én lefestettem feketére a bicót egy Neoluxszal meg egy fekete kazánfestékkel, a maradékot meg szétgraffitiztem a falakra.

2011. máj. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Amit eddig értek:


-kb 1000-1500 ft a spray

-2x kell ráfújni, száradni hagyni a két réteg között

-portalan, szélmentes helyen


Amit nem értek:


-mennyire kell lecsiszolni? A régi festék teljesen tűnjön el, és csak a fém maradjon? Akkor nem szedem le az alapozót is, ami rajta kéne maradjon?

-Van pár ragasztott matrica is meg ilyen díszes izék. Ahogy nézem ragasztva van rá, nem festve. Azokat gondolom le kell szedjem igaz?


Kösz a válaszokat!

2011. máj. 6. 15:31
 7/12 Fatul József válasza:
A csiszolás lényege hogy jobban megtapajon a festék.Nem kell teljesen fémszinűre csak felérdesíteni hogy a szennyet levigye.A matricát érdemes leszedni,lecsiszolni mert észrelehet venni a festés után.Ez a fajta festés nemigazán tartós,könnyebben sérül mint a gyári
2011. máj. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Teljesen csiszold le fémtisztára,és amennyire tudod szedd szét!


Milyen anyagból van a váz?


Ha alumínium,akkor hozzá se kezdj!


Ha vas,hajrá!Egyébként én már egy pár biciklit átfestettem ugyanilyen technikával!

2011. máj. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát most kétféle biztatás van. Könnyebbet fogom választani és nem csiszolom le teljesen. Spray-en is azt írja hogy régi festéken is fog. Na majd meglátjuk.
2011. máj. 7. 10:57
 10/12 A kérdező kommentje:
Miért ne kezdenék neki ha aluminium?
2011. máj. 7. 19:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!