Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mennyezeti és fali lámpa...

Mennyezeti és fali lámpa között mi a különbség?

Figyelt kérdés

Nézegettem barkácsáruházban, mindkettő ugyanúgy néz ki, foglalat is ugyanaz benne, árban is ugyanaz. Akkor mi a különbség?

Találtam olyat, ami jól néz ki, de mennyezetinek írják. Falra felrakhatom?


2011. máj. 8. 22:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Fel.
2011. máj. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Elméletileg igen.

Ha képet tudsz mutatni róluk,akkor pontosan megmondom.

"Villszer"

2011. máj. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ő az:

[link]


A dolog az, hogy festjük az egyik szobát és a falból kilóg két madzag, gondoltam teszek rá egy lámpát. Viszont akkor gondolom a madzagban direkt áram van, tehát valami kapcsolót is jó lenne beszerelni.

Gondoltam olyanra, hogy valami apró kapcsolót raknék a búra mögé, ahová még be lehet nyúlni, de nem a foglalatnál van, hanem a perem alá.

Vagy zsinóros húzós kapcsolót. Viszont amit a múltkor láttam az egyik boltban, abban 2 madzagnak volt hely. Nekem 2 jön a falból, gondolom még 2 kéne a lámpa felé. Akkor ezt a zsinórosat hogy kötöm be?

Hajajj, sok itt a kérdés :) A villanykapcsoló meg a konnektor még megy, itt elakadtam :)

2011. máj. 8. 22:48
 4/12 anonim ***** válasza:

Hú,barátom ez nemsemmi... :))

A lámpa jó falra is,ez idáig rendben.

A falból kilógó 2 "madzag" bármi lehet,de tételezzük fel,hogy 230V,erre ráköthető a lámpa.

A húzós kapcsoló ebben az esetben jó megoldás lehet,mert kicsi,csak a rögzítését kell megoldanod,hogy fixen álljon.

Az egyik szál vezetéket bekötöd a kapcsolóba,a másikat a lámpába ( L vagy N jelzéshez)ezután a kapcsoló másik bekötési helyéről egy vezetékkel átkötöd a lámpa (L vagy N jelzésű) sorkapcsába.


Mielőtt bármihez nyúlnál kapcsold le a kismegszakítót,nemszeretném ha legközelebb az áramütésről írnál kérdést :)

2011. máj. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez a lámpa és a két vezeték együttes nem a legszerencsésebb megoldás. Úgy meg főleg, hogy elérhető helyen van és rendszeresen cimbálni akarod. A lámpa háza fémből van és a földelés is hiányzik. Inkább kérj meg olyan embert aki csinált már ilyet. Kettős szigeteléssel talán nagy ríva bekötném, de csak magamnak.
2011. máj. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Persze a legésszerűbb egy szakember segítsége lenne,de nem nagy kunszt felrakni egy lámpát.Anyám is megoldja egyedül,ha nem érek rá.

A földelés pedig régi építésű házaknál nem volt olyan nagy követelmény.Abban teljesen igazad van,hogy otthon magának az ember másképp szerel mint másnak.

2011. máj. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem volt olyan nagy követelmény régen. Csak akkoriban az emberélet olcsóbb volt! :-)
2011. máj. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én építőmérnök vagyok, igaz az egész családom villamosmérnök:)

Mikor külön költöztem saját lakásba 23 évesen, volt két falilámpám szimmetrikusan az ablak két oldalán, ami nem volt bekötve.

Felhívtam a bátyámat telefonon, hogy magyarázza el nekem érthetően, hogy hogyan kell zsinórkapcsolót felszerelni, mert nekem estére világítás kell, és nem úgy, hogy ki be huzigálom a konnektorból. Elmondta, majd utána megszereltem mindkettőt kb. fél óra alatt!! Az is igaz, hogy közben megrázott az áram, mert besötétedett és nem láttam, emiatt be akartam dugni az asztali lámpámat, hogy lássam mit szerelek, de véletlenül a sötétben pont azt a zsinórt dugtam be ami épp a kezemben volt félig elvágva.:)Ettől eltekintve tökéletes lett, életemben először, úgy, hogy NŐ vagyok!!!

Tehát, sok ész és előtanulmány nem kell egy kapcsoló beszereléséhez:) Na itt nem a nőkre gondoltam:) Azóta több lámpát is szereltem, ilyen-olyan fajtát, persze volt már hozzá hímnemű egyed is.:)

Szerintem nyugodtan megcsinálhatod földelés nélkül is:)

Annyit azért mondok, habár nem vagyok szakmabeli mint írtam, hogy zsinórkapcsolók közt is van különbség. Ha van lehetőséged, próbáld ki előtte a boltban, huzogasd meg vagy 100x. Nekem volt olyan éjjeli lámpám, ami 20-ik bekapcsolás után felmondta szolgálatot, nem volt hajlandó "bekattanni". Az is egy mennyezeti spot lámpából lett átalakítva helyi kapcsolásúvá.

2011. máj. 9. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Jó ez a szöveg kedves építészmérnök asszony.

Már meg ne haragudj de ismered a mondást a suszterrel meg a kaptafával kapcsolatban? Remélem az épület tervezést ennél 1 kicsit komolyabban veszed!!! Nem kell földelés:))

Ez nagyon jó.Egyébbként a "régi" építésű házakban is kötelező volt a földelés a hidegpadlós helyeken,ahol meleg burkolás volt ott nem.1982 óta minden fogyasztó helyet kötelező földelten kiépíteni.

A tisztelt kérdezőnek pedig hogy mi a külömbség a fali és a mennyezeti ufó lámpa között? Hát csak annyi hogy amit te mutattál az menyó a fél ufó pedig a fali kivitel.Én a helyedben megnézném azt a 2 madzagot nem kapcsolódik e valahol.

Villszer.

2011. máj. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
"Nem kell földelés"... Na ez kész... Fémtestű elektromos eszközt vagy duplán kell szigetelni, (egy négyzetben egy másik kissebb négyzet a jele)vagy védőföldeléssel KELL(!!!!) ellátni. Védelem nélkül hagyni tilos! Egy építészmérnök ilyen marhaságot ne írjon! Az ablak fölé sem tesz áthidalót?
2011. dec. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!