Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a különbség a gipszkarton...

Mi a különbség a gipszkarton és az építőtábla között?

Figyelt kérdés
Az egyik nagyáruházban kerestem gipszkartont, kb 1000 forint körül voltak, viszont volt egy stóc kirakva 490ért építőtábla néven, ugyan ugy gipszkarton szerű volt, Plafonnak kéne. szerintetek melyiket vegyem? Köszönööm előre is :)
2011. okt. 7. 10:30
 1/3 anonim válasza:
Én úgy tudom ugyanaz a kettő. De nem vagyok szakember. Mindenesetre többször is találkoztam már úgy a gipszkartonnal áruházakba, hogy gipsztartalmú építőtábla. Esetleg a különbség adódhat abból, hogy különböző a gyártó.
2011. okt. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én még nem is hallottam arról hogy építőtábla.

Lehet hogy más a gyártó és az így nevezi a gipszkartont.

A google szerint az építőtábla egy játék a kisgyerekeknek.

2011. okt. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Hungy ***** válasza:
Az a különbség, hogy az építőtábla is tartalmaz némi gipszet, de nem annyit, mint a gipszkarton, emiatt sokkal rosszabb minőségű építőanyag. Nem beszélve arról, hogy a gipszkartonnak nagyon jó hatása van a lakás mikroklímájára, és az egészségünkre is, míg az építőtábla nem csak silányabb, de ez az előnye sincs meg.
2011. okt. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!