Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egyedül tudnék konyhabútort...

Egyedül tudnék konyhabútort "építeni"?

Figyelt kérdés

Egy komplett konyhabútort kéne összeraknom, illetve előtte kiválogatni a megfelelő, kész elemeket hozzá. Leméregettem a területet, ahova elhelyezném. Fogjak bele egyedül (+ a férjemmel) vagy inkább hívjak szakembert?

Úgy érzem meg tudnám csinálni... :)

Tudnátok segíteni, hogy mikre figyeljek oda vásárlásnál, illetve összerakásnál?

:) Köszönöm!


2011. máj. 11. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Én bementem a Praktikerbe, vettem megfelelő méretű, és darabszámú korpuszokat, vettem hoozávaló ajtókat (olyant, amit a pénztárcám engedett) vágattam rá munkalapot, és itthon összeraktam.

Pontosabban nem egyszerre készült, mert az ajtókat később vettem meg. Annyiból volt jó, hogy nem egyszerre kellett kifizetni, de majdnem annyiba volt, mintha vettem volna kész bútort. Igaz a méretre készült bútornál olcsóbban jöttem ki!

2011. máj. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az lemaradt, hogy kb. annyi kézügyesség kellett hozzá (a mosogató helyének kivágását kivéve) mint amikor más lapraszerelt bútort rak össze valaki!

Azóta már munkalap vásárlásnál a mosogatót is bevágják géppel a munkalapba.

2011. máj. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Túl sokat nem spórolsz vele, akkor érdemes, ha valami egyedi méretet szeretnél.


A nagyon pontos tervezés, méretezés már fél siker, anélkül viszont el lesz cseszve, bármilyen ügyeskezűek is vagytok.

Tehát első lépés: papír, ceruza, számológép.

2011. máj. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
:) A számolgatásokon már túl vagyok. Miliméter pontosságra meg van tervezve az egész. Az az igazság, hogy eléggé egyedi méretű a konyhánk, tehát mindenképpen vagy csináltatni, vagy csinálni kell a bútort. Már nagyon szükségünk lenne rá. Nemrég költöztünk be a házunkba, és egy az anyósomtól kapott, ezeréves konyhabútorunk van, ami már használatra nemigen alkalmas. Egyedül vagyok itthon pici babával, s gondoltam megtervezgetem az új bútort. Időm is lenne most utánajárni, megcsinálni... :)
2011. máj. 11. 17:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor számold át még kétszer (valóban mm pontosság szükséges), aztán levágatod, leélfóliázod, összeállítod, örülsz...:)
2011. máj. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom.

Én azt hallottam az asztalos mikor összefúrja a bútort fütyül,mikor összeállítja káromkodik.

Úgyhogy csak óvatosan.

2011. jún. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Korpuszt (bútor test) legolcsóbban az IKEA ad. Persze csak ha a közelben laksz. Olcsóbb mint ha a lapszabásznál az anyagot megveszed (és akkor még nincs leszabva).

Viszont ugyanezt az áruházat másban kerüld (ajtó, pántok, fogantyúk).

Amennyiben nem zavar hogy a szélén lesz egy takaró léc (mivel 5cm-es léptékben tudsz választani általában), akkor lehet faltól falig. Egyébként pedig köztes részen betehetsz valamilyen nyitott tárolót.

Illetve a szélső darabot méretre igazíthatod (ebben az esetben viszont az ajtó is változik ha van!)


A kész bútortesteket szerintem össze tudjátok állítani. A problémásabb helyeken (pl. mosogató helyének kivágása) pedig kértek valamelyik barátotoktól segítséget.

2011. jún. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!