Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Meg tudná nekem valaki mondani...

Meg tudná nekem valaki mondani, hogy mi indokolta a régi bérházakban a nem ritkán 4,5 méteres belmagasságot?

Figyelt kérdés
2011. máj. 14. 05:47
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ezek a régi polgári lakások a gazdaságot akarták "megmutatni". Sok-sok négyzetméter, hatalmas belmagasság.
2011. máj. 14. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Építési előírás volt,már az 1920-as években is.

A vályogházak belmagassága 2 m alatt volt,és picik voltak az ablakok is. A kúriák,kastélyok viszont nagy belmagasságúak voltak. Ezek többségét még akkor építették,amikor nem volt villanyvilágítás. Így a gyertya bűze a nagy légtérben jobban eloszlott.

Az alacsony lakásokban alig volt levegő. Feltételezem,hogy ez a tapasztalat vezetett ahhoz,hogy az építési engedélyben előírták a nagy belmagasságot. Anyósomék háza az 1930-as években épült,és nekik is közel 4 méter volt a belmagasság. Akkor még a fűtés nem jelentett gondot.

2011. máj. 14. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ezeknek a házaknak a jó része akkor épült amikor már volt villanyvilágítás. Én arra is gondoltam, hogy a fűtés miatt, de akkor is volt már cserépkályha, meg most is van sokkal kisebb belmagasságú lakásokban és nem gond a használata,tehát úgy gondolom nem ez lehet az oka. mindenesetre köszi.
2011. máj. 15. 07:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az tetszett nekik. :D
2011. máj. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!