Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Valaki meg tudná nekem mondani...

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy a supralux általános alapozó miben más mint a trinát univerzális alapozó? Csak, mert olcsóbb lenne. Régi fa ablakra kellene tescos zománc festék alá.

Figyelt kérdés
2011. aug. 25. 20:46
 1/10 anonim válasza:
Mindkettő jó, bár én inkább a trinátot használnám (csak úgy!). Viszont a tescós zománc alapból felejtős (Híg szutyok, ami 2 hónap és olyan sárga, mintha 20 éves festék lenne, és normális védelmet sem ad szerintem!). Helyette inkább valami trinát kültéri, vagy ha olcsóbb megoldás kell olajfesték rapid!
2011. szept. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez tapasztalat, hogy a tescos zománc ennyire nyenge minőségü?
2011. szept. 3. 16:30
 3/10 A kérdező kommentje:
Különböző tipusu zománcfestékeket össze lehet keverni?
2011. szept. 3. 16:32
 4/10 A kérdező kommentje:
csak, mert ígyse úgyse lesz elég a tescos vennék valami jobb minőségüt belekeverni
2011. szept. 3. 16:57
 5/10 anonim válasza:
Ja, egyszer kétszer én is beleszaladtam. Egyébként ami lakkbenzinnel hígítható, azt összakeverheted. A trinát és a supraluxos is ilyen (meg a tescós is).
2011. szept. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Semmi különbség nincs a kettő között, kivétel a gyártója. Tesco-s csodazománcot meg akkor vegyél ha szereted magad szívatni. Valószínű azért írtad ide a kérdésed mert a Tescoban ÁRUFELTÖLTŐK dolgoznak és fingjuk nincs róla , hogy mit raknak ki a polcra. Festéket a festékboltból vegyél, ott legalább szaktanácsot tudnak adni.
2011. szept. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ha nincs semmi különbség a kettő között akkor miért ne vegyek tescosat?
2011. szept. 10. 21:20
 8/10 anonim válasza:
Szerintem ő a supralux alapozó, és a trinát alapozó különbségére gondolt!
2011. szept. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Az alapozóból mindegy , hogy melyiket veszed. Csak a tescos zománccal van a probléma. Ezeket a zománcokat egy magyar festékgyártó gyártja a Tesconak, a sima zománcot felhígítják lakkbenzinnel kb. 30%-ban vagy még többel. Ezért kell a tescos zománcot 5X lekenni, hogy egyszer takarjon.
2011. szept. 12. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Melyik zománcot higítják?

Amúgy én még a tescos zománchoz is teszek lakkbenzint, mert sűrűnek találom.

2011. szept. 12. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!