Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Panno Color akrilfesték,...

Panno Color akrilfesték, mennyire tartós és vízhatlan?

Figyelt kérdés
Művészellátó boltban vettem 22 ml/tubus PANNO COLOR márkájú akril fetéket, és lakkozott felületre szeretnék vele festeni. Jobb ha lefújom, valami fixálóval, vagy anélkül és megbízható? Mennyire? Ugye, teljes száradás után, a víz tényleg nem oldja...?
2009. márc. 22. 16:23
 1/5 anonim válasza:

Az akrilfestékek minden felületen használhatóak.

Fő tulajdonságuk, hogy folyékony állapotban vízzel keverve higítható, viszont száradáskor műanyaggá szilárdul.Így nem lehet feloldani vízzel(hogy mással lehet-e azt nem tudom)érdemes óvatosnak lenni vele.

Mi művészek olajfesték helyett használjuk, mert kevésbé büdös, töményen használva ugyan úgy néz ki, higítva akvarelles, tehát teljesen univerzális! :)

2009. márc. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy mire használatos egyébként, mert jómamgam is dolgozok vele művészkként, csak kíváncsi voltam, hogy egy lakkozott felületen mennyire tartós:D
2009. ápr. 1. 12:09
 3/5 anonim ***** válasza:
és az akrilfestékkel lehet bőrdzsekire festeni ? nem árt a bőrnek menyire tartós hogyhasználjam ?
2010. júl. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem ajánlanám sem bőrdzsekire, mert lepattogna elég gyorsan, ahogy gyűrődik, hajlik az anyag, hogy kinek bántja a bőrét, azt szerintem egyéne válogatja, ha mnjuk vmeik összetevőjére allergiás vagy hasonló. Hogy tartós-e? Hát én nem próbálkoztam még olyan felülettel, amit sűrűn használnék, vagy mindennapi hatásoknak tennék ki, de szerintem nem is túl tartós. Bőrt, mármint a testedre festeni vele pedig nemjó, olyasmi mint a tempera, csak mégjobban húzódik. :)
2010. júl. 29. 22:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Panno Color akrilfestéket vetem énis . ezzel a bőrdzsekimre festhetek ? lessz baja a dzsekimnek ? milyen tartós ?
2010. júl. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!