Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szerintetek miért nem égnek a...

Szerintetek miért nem égnek a fürdőszobai spotlámpák?

Figyelt kérdés
Pedig áram alatt vannak és az égő nincs kiégve. Egyszerre ment tönkre mind a kettő. Nem villant, csak nem kapcsolódott fel. Halogén égőről van szó.
2011. júl. 4. 15:22
 1/7 D.O.81 ***** válasza:

Cseréld ki egy biztosan működőre.

Ha a hiba továbbra is fenn áll, akkor valahol a kapcsoló és az izzók között van a szakadás.


Üdv!

2011. júl. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valószínű valahol kontakthiba van...
2011. júl. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A vezeték nem kontakt hibás, az égőcsere nem működött a konyhaszekrény izzóival sem működik. A vezetékekben végig van áram, ellenőriztem érintés nélküli fázis ceruzával.
2011. júl. 4. 17:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha 12 V a spot lámpa izzó,akkor a mini trafó adta meg magát aminek a dolga a 220V ból a 12V ra való átalakítás. Ha 220V-os a spot ízzó ,akkor kontakt probléma lehet valamelyik belső csoki kötésnél.
2011. júl. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 D.O.81 ***** válasza:

Ha azt mondod kérdező, hogy a fáziscerka világít, akkor valszeg fázis van, és akkor a visszatérő oldalon a nulla vezetőben lépett fel szakadás. Apropó, 230-ról megy a lámpa vagy törpefeszültségű a táplálás?

További hibalehetőség maga a foglalat érintkezőjének kilágyulása, illetve valamely kötéspont átmeneti ellenállásának jelentős növekedése.

Másrész a fáziscerka csak a feszültség jelenlétét mutatja, de azzal hibát nem nagyon tudsz keresni.

Hibakereséshez kell egy próbalámpa és egy kézi mőszer.


Üdv!

2011. júl. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Írta,hogy érintés nélküli fázisceruzája van....nekem is,a legalsó fiók belső szegletébe dugtam el.


Én arra tippelek,hogy szerelned kell. A GU10es(ha az?) foglalatba sok olyan van,ami csak becsípteti a vezetéket.

Nálunk is ott volt a gond,vagy kijön a vezeték,vagy a pára miatt eloxidálódik.

2011. júl. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
"A vezeték nem kontakt hibás, az égőcsere nem működött a konyhaszekrény izzóival sem működik. A vezetékekben végig van áram, ellenőriztem érintés nélküli fázis ceruzával" Írta a kérdező, de mi van, ha a nulla szakadt meg? Azt is nézd meg. A másik, Az a műszer szokott tévedni, ugyanis a hálózati 50 Hertzet érzékeli, amit akkor is átvehet a vezeték, ha nincs benne fázis, csak egy másik fázis alatt lévő mellett van.! Én mindig megnézem utánna próbalámpával is!
2011. szept. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!