Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Medence első vegyszerezése...

Shelli kérdése:

Medence első vegyszerezése kútvízből?

Figyelt kérdés
Miből mennyi kell? Elég zavaros a vize. 90x360 méretű.
2011. júl. 10. 12:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekünk detto ugyanez a medencénk van, három éve használjuk és kútvízzel töltjük fel. Első évben a felállításnál még elkezdtünk tudományoskodni, össze vissza mértük a ph-t, adagoltuk a vegyszereket nyakra főre. Örökké bealgásodott. Aztán egyszer csak rájöttünk, hogy teljesen felesleges, vettünk maxi combi tablettát és egy úszót. A tabletta kb 5-6 cm átmérőjű és kb 3 cm vastag. Pontosan nem tudom a nevét és méretét, mert idén építkezés miatt még nem volt lehetőségünk medencézni és nem vettük elő a dolgokat, de ha érdekel megnézem.

Szóval ez a tabletta non-stop benne úszkál, csak akkor vesszük ki, ha bemegyünk. Tavaly a fél éves baba is benne volt, szép tiszta maradt a víz, nem buggyan meg.

Volt olyan év, hogy nem is cseréltük le egyszer sem a vizet nyáron.:)

2011. júl. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kedves válaszoló!

Nézd meg légy szíves a nevét és,hogy hol vettétek,mert nekem is ugyanez a problémám!


Kedves kérdező!

Én eddig hipót öntöttem bele,annyit,hogy olyan szaga lett,mint az uszodának(másfél kuka) és egy ideig jó volt,ha ment vízforgató.Mondjuk bírta egy-másfél hétig,tovább nem.

Nekünk se lesz időnk medencézni idén,mert mi is építkezünk...De hátha majd augusztusban.

2011. júl. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
bocsi:kupa akart lenni...
2011. júl. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Algaölőt használtam hipót klór tablettát amit árultak hozzá és a keringetőt filterrel sajnos annyira vasas a víz hogy szinte hetente a takarótól be feketedett a szezon végére mindennel próbálkoztam meszet is raktam bele de semmi nem segített az algaölőre rá van írva hogy menni kell bele elsőre a klór tabletta meg csak ha lefeded vagy ha valami nem kívánatos került a vizbe pl állat kaki akkor okvetlen hogy írtsa ki a bacikat .
2013. márc. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!